Раду закликали не приймати законопроєкт про перезапуск ВККС: катастрофа для судової реформи
Политикаwww.pravda.com.ua8 дней назад

Раду закликали не приймати законопроєкт про перезапуск ВККС: катастрофа для судової реформи

Громадські організації закликають Верховну Раду не приймати законопроєкт 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів у чинній редакції, оскільки він стане катастрофою для судової реформи.

Джерело: спільне звернення Фундації DEJURE, Центру протидії корупції та ВО "Автомайдан"

Дослівно: "У чинній редакції ключовий вплив на формування складу ВККС де-факто відводиться нереформованій, корумпованій Вищій раді правосуддя: передбачається, що саме за ВРП буде фінальне рішення щодо того, хто увійде до складу ВККС. Проєктом № 3711-д повністю нівелюється роль у доборі складу ВККС міжнародних експертів. Це суперечить і рекомендації Венеційської комісії, і домовленостям України з міжнародними партнерами – ЄС та США, ставить під ризик фінансування від МВФ".

Деталі: Представники ГО переконані, що врятувати ситуацію може підтримка народними депутатами двох поправок – № 451 (передбачає, що остаточний склад ВККС визначатиме конкурсна комісія, а не ВРП) та № 453 (регламентує, що незалежні міжнародні експерти у конкурсній комісії матимуть вирішальний голос при відборі кандидата до ВККС).

Вони наголошують, що у разі ухвалення обох поправок Україна отримає реальний шанс на справжню судову реформу, тоді як голосування за чинну редакцію законопроєкту №3711-д означатиме "повний крах судової реформи, ініційованої президентом Зеленським".

З огляду на це, громадські організації закликають депутатів підтримати поправки №451 та №453 до законопроєкту 3711-д та забезпечити старт "реальної судової реформи".

Для довідки: Згідно з чинним варіантом законопроєкту, членів ВККС добиратиме конкурсна комісія з 6 членів (троє чинних суддів або суддів у відставці та троє незалежних міжнародних експертів).

Для перемоги у конкурсі кандидат до ВККС повинен буде отримати схвалення щонайменше двох суддів-членів конкурсної комісії.

Представники ГО переконані, що це дасть можливість суддям заблокувати призначення реальних агентів змін до ВККС.

Крім того, фінальне рішення щодо складу ВККС залишиться за нереформованою Вищою радою правосуддя, оскільки Конкурсна комісія повинна буде подати до неї по 2 кандидатури на кожну вакансію у ВККС. Представники ГО побоюються, що навіть якщо доброчесні кандидати пройдуть відбір у Конкурсній комісії, то їх зможе відсіяти ВРП.

Передісторія:

  • У березні ВР ухвалила у першому читанні законопроєкт № 3711-д про правила формування ВККС – органу, який буде відповідальним за добір понад 2000 суддів на вакантні посади в судах по всій Україні та перевірку 2000 діючих суддів на доброчесність.  

На погоджувальній раді 31 травня голова профільного комітету Андрій Костін заявив, що законопроєкт №3711-д "готовий до голосування в залі".

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Вы такой любопытный, ну как женщина. Я не подрабатываю, я работаю. Подрабатывает здесь - это Шмуля, в образе Елен, за 10 грн у день, обсерает Россию кожний день! И ему не лень!
Весёлый Роджер
А звиняйте прохожий, а с якой целью интересуетесь? Вам сайт починить чи мясной комбинат з Салом взломати?
просто прохожий
так Вы Админом подрабатываете?
Весёлый Роджер
Ну как же смешно и остроумно. Запор, я смотрю ты мабуть такого же возраста со Шмулей? Генсек Мыкита тоби на коленках держал и по головке гладил? Это я по шуткам твоим дебильным и антирелигиозным определил, что времён совкового материализма и мать его эмпириокритицизма чи кретинизма! Тебе бы бандеровцев смешить этим на передовой, тай грошей мабуть зробишь бохато – покупиш телек 4К у хату! Ну правда, если вони тоби на своей мине не пидорвут! :-))
Весёлый Роджер
Ну это совсем просто, найди кто дал Сахаровичу на заре становления «Мордакниги» несколько ДЕСЯТКОВ миллионов долларов на аренду серверов и рекламу в сети – и всё узнаешь, кто хозяева жизни. При том, что в то время, подобных систем типа: «Скул мэттас» - «Школьные однокашники(приятели)» – уже было несколько десятков, если не сотен, но почему-то, КТО-ТО? выбрал именно ЭТУ - самую примитивную (на тот момент), с самым низким рейтингом и с отвратным интерфейсом. Вот так, деньги на рекламу и хорошее время отклика, благодаря выделенным серверам, сделали её самой популярной, сначала в Штатах, ну а после и в других странах, правда, кроме России, Китая и др., ну кто не любит пиндосов по определению.
Весёлый Роджер
«Another Brick in the Wall. We don't need no education We don't need no thought control…. (С)» Для тех кто с интеллектом! А Все поняли смысл этой песни? Нет Шмуля! НЕТ! Прямой перевод в Гугле – это не то, надо ещё знания иметь и мозги! Нормальным читачам отвечу – если им будет интересно!
мистер кек
вон же ж смотрите детей ведут строем. посмотрите какие они несчастные, голодные, оборванные... вне всяких сомнений их ведут на расстрел! сколько мировое сообщество будет закрывать глаза на геноцид в крыму???
Авторские статьи