Политикаwww.unian.uaSep 29

Разумков вкотре наголошує на неможливості внесення змін до постанови про проведення місцевих виборів

nk_hauz/-milxcgz0-lzqmqpnys0.jpg

Він зауважує, що внесення змін до цієї постанови поставить під сумнів легітимність проведення всього процесу. Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вкотре наголошує на неможливості внесення змін до постанови про проведення місцевих виборів.

Спікер зауважив, що в порядку денному на поточний пленарний тиждень такого питання немає.

"Внесення змін в цю постанову, на мій погляд, сьогодні неможливе, оскільки згідно діючого законодавства вибори оголошуються Верховною Радою України не пізніше як за 90 днів до проведення виборів. Сьогодні внести такі зміни в постанову - це поставити під сумнів легітимність проведення всього процесу", - сказав Разумков.

Також, підкреслив він, вже було висунуто кандидатів і розпочалося фінансування цього процесу.

"І сьогодні говорити про те, що ми можемо або не можемо, достатньо важко, виходячи з тих реалій, які ми сьогодні всі спостерігаємо", - додав голова ВР.

Місцеві вибори 2020: що відомо

15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№3809).

Вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначили у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст.

Росія і підконтрольні їй бойовики з 19 серпня блокують роботу ТКГ з вимогою скасувати пункт постанови ВР, в якому йдеться про неможливість проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

30 серпня Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

5 вересня в Україні стартував виборчий процес у рамках підготовки та проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.

15 вересня розпочався процес офіційного висунення кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільського, селищного, міського голови, який тривав до 24 вересня включно.