Рябошапка заявив, що реформа прокуратури згортається
Политикаrubryka.com11 мая 2020

Рябошапка заявив, що реформа прокуратури згортається

Колишній очільник Офісу Генерального прокурора Руслан Рябошапка прокоментував зміни до відбору керівників прокуратури. На його думку, нова Генпрокурорка Ірина Венедіктова отримала в такий спосіб безпосередній вплив на призначення керівництва прокуратури, що нібито означає згортання реформи.

Як днями стало відомо, 15 квітня Ірина Венедіктова запровадила новий порядок атестації людей на керівні посади в органи прокуратури. Призначенням кандидатів на посаду відтоді займається комісія з 7 осіб, четверо з яких – працівники прокуратури, троє – представники вишів, міжнародних неурядових організацій та дипломатичних місій. Рішення в цій комісії приймаються простою більшістю, тобто голосів самих лише прокурорів тепер достатньо.

Це видозміна системи, яку в межах реформи прокуратури наприкінці минулого року запровадив ексгенпрокурор Руслан Рябошапка. Тоді атестаційна комісія складалась із шести осіб, де представників прокуратури було двоє чи троє, а представників вишів, НУО та диппредставництв – відповідно четверо або троє. Рішення приймалось чотирма голосами – тобто, самих лише представників прокуратури ніколи не було достатньо. Це нібито мало б забезпечувати незаангажованість і змагальність процесу.

На думку Руслана Рябошапки, ці зміни означають початок згортання реформи. «Усе зроблено тільки для того, щоб легалізувати волю Генерального прокурора, — сказав він у коментарі «Слідству.Інфо». — Рішення, фактично, Венедіктова приймає сама: чотири прокурори, які входять у цю комісію, навряд чи насміляться їй заперечувати. Вони просто схвалять те рішення, яке вона сама прийме».

Ексгенпрокурор запевняє, що за його керівництва відомством процес атестації був змагальним. «Комісія призначала далеко не всіх, кого я пропонував, наприклад, на ці посади, — каже він. — Механізм гарантував, що ми не будемо щось хімічити й намагатись надурити наших зовнішніх спостерігачів».

Наслідки, за словами Рябошапки, вже відчутні. В останні тижні було призначено кількох людей які, на його думку, мають сумнівну репутацію. Одним із таких він назвав новопризначеного виконувача обов’язків прокурора Києва Романа Говду. «І ще декілька призначень було зроблено. Ми не бачили на сайті Офісу інформацію про призначення цих людей. Що теж, в принципі, викликає запитання: чому Офіс намагається приховати ось такі призначення й чому їх зроблено в такий спосіб? — питає він, — Це яскравий сигнал, що реформа починає згортатися».

1 комментарий

Написать комментарий
  • Елена
    11 мая 2020
    Рябошапка - кондом !!!
    Ответить
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Прикольно))))
кипчак
Мне интуиция подсказывает, что это еще хуже Кличко. Кличко похож на ширму за которой скрываются серьезные дяди и он значительно культурнее, несмотря на малограмотность, а этот сильно грамотный, но отвратительно бескультурный. Хамская оценка предшественников, хотя частично оправданная, формирует, в первую очередь, негативный имидж оценщику. Вызывал антипатию во времена Януковича чрезмерной предвзятостью, но и сейчас, когда вполне обоснованно нападает на Петю и "патриотов", симпатии не вызывает. Интересую игру ведет Беня: одной рукой приласкал бандеровцев и нациков, оплатив их бндитизм, а другой Дубинского с противоположными целями и риторикой. К тому же, кто не может объяснить свои приобретения, так или иначе вор, не декларировавший доходы, так что будет делать лиса, которую запускают в курятник? Думаю киевские чиновники заранее трепещут не столько от страха, сколько в предвкушении от "приятного" общения с подобным начальникам. Там ведь и дамы имеются, а не каждому приятно матюки через слово выслушивать. Вот не сдержусь и заранее охарактеризую Дубинского на должности мэра как полное дерьмо. Пускай ему будет приятно.
Игбун Хохлов
"....агрессивно настроенные демонстранты начали устраивать погромы. Они также попытались перекрыть бульвар Переферик, начали строить баррикады и поджигать строительные конструкции, мусорные баки, дорожные щиты." Странно. То же самое было в Киеве. Только тогда это были не агрессивно настроенные демонстранты, а мирные протестующие и онижедети.
-------------
правильно похоже методичка украинского майдана.Это все оргнанизовала демпартия.
--------
по том что успели на столько отбежать заезд в место колоны демонстрантов был не умышленной -он машину тормозил. Если он хотел наехать он добавил бы газу.и мог крутануть в скопившующую массу.
РАЗНИЦЫ НЕТ
ФАРИОН ВАШ ПРЫЗЫДЭНТ! НИЦОЙ - ПРЕМЬЕР МИНИСТР. ИЛИ НАОБОРОТ? А КАКАЯ вАМ В ЖОПУ РАЗНИЦА, уКРЫ?
ВДУЛ ИЛИ НЕ ВДУЛ
НА ФОТО - НЕГРА МОЛОДЕЦ - НЕ ТЕРЯЕТСЯ: УЖЕ ПРИСТРОИЛСЯ СЗАДИ ВЭЧИРКИ!