Росіянам заборонять купувати українські держактиви - Абромавічус
Политикаgazeta.ua19 апреля 2015

Росіянам заборонять купувати українські держактиви - Абромавічус

Уряд України найближчим часом планує масштабний продаж нестратегічних державних активів. Російських інвесторів не допустять до цих торгів, сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, пише Укрінформ. "Якщо ми почнемо широкомасштабну приватизацію, то, звичайно, потрібно зробити нормальне роуд-шоу, тобто показати те, що ми маємо, і запросити західних інвесторів. Російським інвесторам ми не дозволимо купувати активи, тому географію потрібно розширювати", - сказав глава Мінекономіки. При цьому міністр уточнив, що обмеження участі росіян будуть прописані в законі. "Країна-агресор не матиме можливості брати участь в торгах державними активами нашої країни - не на первинній продажі, не на вторинній. Це нормальна практика", - сказав Абромавічус. Як зазначив міністр, робота з російськими інвесторами показала, що нерідко за приватними інтересами в РФ ховається певна державна політика. "Ми також знаємо, наскільки великим є тиск держструктур РФ на приватний бізнес, їх вплив на поведінку компаній на закордонних ринках. Тому така реакція (з боку України - ред.) буде адекватною", - підкреслив урядовець. Відповідаючи на питання про перелік державних підприємств і активів, які будуть виставлені на продаж, міністр сказав, що цей список вже пройшов етап розгляду в урядовому комітеті, але ще не оприлюднений. "Всі знають, які активи є у власності у держави. Ми вже сказали, що продажу не підлягають підприємства стратегічного значення, якими є ядерна енергетика, ліс на даний момент, залізниця. Багато інших речей, які не перебувають на тимчасово окупованих територіях, повинні бути поступово виставлені на продаж, виходячи з того, що держава в такій ситуації є неефективних власником таких активів", - прокоментував Абромавичус. Разом з тим, міністр підтвердив, що в число підприємств, які планується виставити на продаж, включено, серед інших, ДП "Укрспирт", ПАТ "Центренерго", Одеський припортовий завод.

5 комментариев

Написать комментарий
 • Гость
  19 апреля 2015
  А шо покупать--уже ВСЕ ПРОДАНО...остались бумажные формальности---как грабеж оформить покупкой...западные юридические фирмы Уже подготовили черновики договоров--осталось Зраде узаконить формально грабеж....
  Ответить
 • БТ-7
  19 апреля 2015
  И чем же это прибалты лучше россиян? По информации укроСМИ россияне лишь границу переходят, а прибалты уже сейчас захватили места в правительстве, разве они не агрессоры?
  Ответить
 • валерий
  19 апреля 2015
  демагогия и популизм. парень заразился тем говном в котором работает. Купят,если надо, да так что хрен подкопаешься
  Ответить
 • Ватсон
  19 апреля 2015
  Надо что бы ООН взяла Украину под свое управление как когда то Восточный Тимор ибо туташние аборигены только самоедством и занимаются.
  Ответить
 • Гость
  19 апреля 2015
  ГДЕ--ГДЕ-хоть один действующий закон пиндоссо--бандеро-нацисткой ХУНТЫ--направленный на улучшение благосостояние народа--ГДЕ...МЫЗДОБУЛЫКИ--ответьте -ГДЕ...
  Ответить
Авторские статьи