Политика2plus2.ua19 янв.

Що принесе закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу?

Окупація розпочалася 20 лютого 2014 року й лише на четвертому році існування цей факт закріпили на законодавчому рівні.

Депутати підтримали закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу! Агресор та окупант – це про Росію, і відтепер – офіційно й варто вживати як слова-синоніми. Окупація розпочалася 20 лютого 2014 року й лише на четвертому році існування цей факт закріпили на законодавчому рівні. Після трьох днів словесних баталій та запеклих суперечок у сесійній залі парламенту закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу неочікувано підтримали навіть ті, хто найбільше його критикував. Завершились голосування майже одностайним рішенням: 280 голосів за, категоричного проти лише Опозиційний блок. Проте політики попереджають: закон недосконалий, це лише якийсь розумний компроміс. Та й оптимістична назва його зовсім не про те, як повернути контроль над всіма українськими землями. Багато що у законі видається суперечливим, та по-справжньому оцінити його значення, кажуть депутати, можна буде лише у історичному контексті, коли Україна на Росія зійдуться в міжнародних судах. "Основна стратегія, запропонована Президентом, – це звільнення тих територій, які знаходяться під обстрілами, де гине мирне населення. Крим є частиною стратегії Президента, але вже наступним кроком", – прокоментувала Ірина Луценко, представник Президента у Верховній Раді.

Цим законом депутати також розширили повноваження Президента та силовиків на окупованих територіях. Відтепер поліція та військові здатні вживати силу по відношенню до цивільних, а Президенту у разі крайньої необхідності дозволили застосовувати збройні сили без погодження із парламентом.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
И необходимо вернуть Украину (Малороссию) в лоно нашей (православной) настоящей веры. А там произошел даже по религиозным направлениям такой раскол, который преодолеть будет очень сложно. Это то, что и нам хотели в 2020 году преподнести: автокефалию, раскол нашей Церкви и так далее и тому подобное. Вы это все знаете, мы этого избежали" (из слова президента Белоруси).
Гость
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
«И от России будет зависеть то, каким образом можно защитить население региона (Донбасса) от новой катастрофы». … «Украина никак не отреагировала на заявления МИД РФ, Государственной думы и Совета Федерации. … требуется защита миллионов русских, чьи дети, к примеру, лишены права получать образование на родном языке». «На нынешней Украине, кроме действительно национальных меньшинств, живут либо русские (малороссы, великороссы, карпатороссы), либо обманутые русские (скажем так, стихийные «украинцы»), либо т. н. вырусь (но это максимум 20% бесповоротно свидомых)». … И «неужели нет ни одного адвоката достойного, который, получив в руки неопровержимые аргументы (только последние законы противоречат четырем статьям Конституции Украины и 12 международным договорам), не смог бы выстроить позицию защиты русского языка в международных судах?»
Гость
И если поживём... и как-то так.
Гость
И такое бывает.
Макс
Кому чего... и такое бывает.
наблюдатель
Дожили.