Политикаrubryka.com15 мар.

Що розглядатиме Верховна Рада цього тижня: порядок денний

nk_hauz/-mvp8n75fxcbxbjeise_.jpg

Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроекти про закінчення земельної реформи, реструктуризації валютних кредитів і оподаткування посилок з-за кордону.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграм.

Вівторок

Закінчення земельної реформи (2194 і 2195)

Законопроект № 2194, яким пропонується внести зміни до Земельного Кодексу щодо дерегуляції земельних відносин. Як повідомляється на сайті Кабміну, він остаточно оформлює земельну децентралізацію і усуне корупційні ризики в управлінні земельними ресурсами.

Як раніше зазначав екс в.о. глави Мінекономіки Павло Кухта, "2194 є одним з умов отримання 700 млн доларів дуже дешевою кредитної підтримки від Світового банку".

Законопроект № 2195 про продаж земельних ділянок через електронні аукціони. Як пояснюють в кабміні, він регулює правове забезпечення прозорості аукціонів з продажу земельних ділянок державної та комунальної власності.

Узаконення списку підприємств заборонених до приватизації (4020)

Законопроектом №4020 пропонується затвердити об'єкти, що не підлягають приватизації.

  • Акціонерні товариства, де частка держави не може бути менше 50 відсотків + 1 акція – 9 об'єктів;
  • Господарські товариства та об'єднання, де частка держави 100 відсотків, державних комерційних і казенних підприємств – 74 об'єктів;
  • Перелік об'єктів культури і спорту – 133 об'єкта;
  • Перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації, але які можуть бути перетворені в господарські товариства – 102 об'єктів;
  • Перелік об'єктів лісового господарства – 341 об'єкт.

Три законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів для тих, хто брав їх ще при доларі по 8 (4475, 4398, 4399).

Законопроект №4475, вносить доповнення до Закону України "Про споживче кредитування", зокрема, в частині проведення реструктуризації боргів за кредитами в іноземній валюті, перерахування всіх грошових зобов'язань в гривневий еквівалент і списання неустойки за такими кредитними угодами.

Законопроект №4398, передбачає проведення процедури банкрутства без залучення арбітражного керуючого і можливість встановлення судом мінімальної суми погашення заборгованості за кредитом.

Тобто вносить зміни до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і кодексу з процедури банкрутства в частині реструктуризації заборгованості валютних позичальників через процедуру банкрутства.

Законопроект №4399 передбачає передбачає звільнення від сплати ПДФО з прощеного боргу.

Середа

Посилки з-за кордону до 150 євро без ПДВ і митного збору (4278 та 4279).

Законопроект №4278 дозволить без оподаткування доставляти в Україну товари до 150 євро. У пояснювальній записці говориться, що зменшення ліміту до 100 євро в 2019 році було неефективним.

Так, депутати вказують, що зменшення ліміту до 100 євро призвело до скорочення кількості відправлень в Україні, зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників, а також до активізації "сірих" схем ввезення товарів через кордон.

Законопроект №4279 пропонує ввести тимчасові додаткові реєстри та зобов'язати перевізників декларувати всі товари.

Четвер

Аграрні розписки (2805-д)

Законопроект №2805 спрямований на вдосконалення законодавства, як повідомляється в пояснювальній записці, це дозволить підвищити простоту в обігу, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання.

Серед основних нововведень законопроекту:

  • визначення правової природи аграрної розписки як цінного паперу;
  • розширення кола суб'єктів, які мають право видавати аграрні розписки;
  • створення правових умов видачі багаторічних аграрних розписок, виконання за якими буде відбуватися частинами;
  • посилення гарантій прав кредиторів в разі примусового виконання.
💬 Последние комментарии
кипчак
Правовая безграмонтность юриста Зе и странности его команды все очевиднее мировому сообществу. остается ждать, когда терпение лопнет или станет стыдно быть опекунами подобного политического недоразумения. Кто помнит - скажи мне, кто твой друг и я скажу, кто ты. Не могу не вспомнить на эту же тему Диму Гордона. и посоветовать его друзьям задуматься, стоит ли портить собственный имидж?
кипчак
О демократии по-американски, почти все последние передачи Владимира Соловьева. Никто до сих пор не понимает при таких выборах в западном мире, что это такое, а тут еще навязывают жизнь по новым правилам, неизвестно кем придуманным и не сочетающимся ни каким боком с тысячелетнией историей христианства и любых других религий. Особенно интересна в этом плане последняя передача "Вечер с Соловьевым" (или одна из последних), где С.Михеев разносит в пух и прах все "ценности" Запада.
кипчак
Диагноз Медведчука единственно правильный. Когд слышу как "патриоты" расхваливают достижения украинской армии, то даже верю в это (все познается в сравнении), но когда слышу аргументы российских пропагандистов, то логики в их заявлениях, не то что больше, они просто множат на нуль все бравурные заявления украинских деятелей. Во-первых, чтобы победить, Москве не нужно даже переходить границу - есть оружие способное уничтожить все необхоимые цели на расстоянии, во-вторых, полный дебилизм сосредотчивать все силы на участке ЛДНР, гораздо разумнее нападать там, где украинской армии катма(зеро), в-третьих, даже, когда Россия астойчиво твердит, что нападать ей нет смысла (своей территории и проблем хватает), ее обложили всевозможными санкциями и терроризируют по команде США все, кому не лень, то какая истерика начнется после нападения (может это и главная причина, что до сих пор не идут навстречу пожеланиям жителей Донбасса и ждут, когда же наконец , у ведомых Западом украинских властей сдадут нервы или их таки заставят пойти в наступление),в-четвертых, Москве нет нужды отвлекать от внутренних проблем свое население(в отличие от украинских властей), там все проблемы озвучены и кое-какие пути их решения намечены и реализуются (только отрезанные от реальных новостей украинцы могут жить думкой о беспросветном житье-бытье соседей, в-пятых, с помощью газовой трубы Москва ищет себе партнеров и тут я вижу главный страх и ужас США и последствия страха - война с Северным потоком со всем вытекающим пропагандистскими феерверкми. Северный поток может настолько укрепить экономику Германии, что она останется на долгие годы единственным гегемоном Западной Европы и диктовать всем, низведенным до аграрных государств европейцам, свои условия.США конкуренты не нужны. Может не Россия так страшна США, а конкурент в виде процветающей Германии, продолжающаяся потеря влияния в мире? Об этом не скажешь вслух союзнику, зато можно всех нацелить на выдуманного несуществующего врага, который мечтает только об одном, чтобы его оставили в покое и дали заниматься своими делами. Можно и дальше обосновывать нелогичность обвинений Москвы в агрессивности, но одни и так это понимают, а у других отсутствует логическое мышление, а потому никакие аргументы, кроме тупой пропаганды, ими не воспринимаются.
Прохожий
Иелустон вам в помощь, пока ещё США!
I am
Для Украины - finita la comedia
Елена
А кто говорила что Америка с нами?
кипчак
После таких заявлений, скорее всего, говорить будет не с кем. Говори Дж сам с собой, красиво получается.