Шмигаль зустрівся з послами G7: обговорили реформи, співпрацю з МВФ та пандемію
Политикаwww.unn.com.ua28 мая 2020

Шмигаль зустрівся з послами G7: обговорили реформи, співпрацю з МВФ та пандемію

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив реформи, приватизацію в Україні, програму співпраці з МВФ з послами країн G7 (Група семи). Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу уряду.

"У четвер, 28 травня, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з послами країн Великої сімки. Учасники зустрічі обговорили ситуацію з подоланням пандемії COVID-19, схвалену КМУ Програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії коронавірусу, продовження медичної реформи в Україні, співпрацю України з МВФ та інші актуальні питання співробітництва", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Шмигаль наголосив, що "пандемія коронавірусу надала певний імпульс українським реформам, передусім - реформі охорони здоров’я".

"В умовах пандемії – це та реформа, потреба в якій і недоліки якої проявилися найбільше. Реформа медицини має бути завершена за допомогою наших міжнародних партнерів, але коронакриза показала помилки, які були допущені при попередніх розрахунках цієї реформи, тому ми перераховуємо і тарифи з НСЗУ, і пакети послуг... Все це потребує окремої уваги і окремих розрахунків, тому другий етап реформи може розтягнутись у часі. І ми будемо просити підтримати нас в реалізації цієї реформи", - заявив Шмигаль.

Також, за його словами, сьогодні на порядку денному стоять ті реформи, які нададуть поштовх і полегшать економічний розвиток. "Це реформа митниці, реформа оподаткування малого і мікробізнесу. Нам також треба робити, як ми це називаємо "регуляторну гільйотину" - реформу з дерегуляції, щоб всіляко полегшити роботу малого бізнесу", - зазначив очільник уряду.

Він також заявив, що сьогодні на порядку денному стоїть необхідність приватизації. "Але питання в ціні, за яку можна приватизувати в час кризи підприємства. ТОП-10 підприємств уже підготовлені до приватизації в червні. Наприклад, уже можна оголошувати про продаж готелю "Дніпро", але якою буде його ціна в час кризи, коли готельний бізнес не працює? Звичайно, ми будемо аналізувати, в який час виставляти ТОП-підприємства на продаж, але так звана мала приватизація буде відбуватися за планом, незалежно від кризи", - заявив Шмигаль.

Говорячи про фінансову чи індустріальну підтримку великих промислових підприємств з великою часткою державної власності, очільник уряду наголосив, що є ідея скористатись цим, як одним з інструментів розігріву економіки і розвитку промисловості. "Ми маємо намір збільшити фінансування і замовлення в промисловій сфері, оборонній сфері вже в цьому році для того, щоб зберегти робочі місця, а також дати змогу працювати супутнім бізнесам. Це є однією з частин нашого великого плану виходу з економічної кризи", - додав він..

Також Прем’єр-міністр подякував "всім донорам і всім країнам Великої сімки за підтримку і допомогу в реалізації реформи децентралізації", нагадавши, що вчора на засіданні уряду було завершено формування перспективних планів утворення територій громад для усіх областей країни.

Раніше у G7 зробили заяву щодо досягнення угоди України і МВФ по новій програмі.

Написать комментарий
Авторские статьи