Голова НАБУ Артем Ситник заявив, що судді Конституційного суду скасовували закон про електронне декларування через те, що вони були фігурантами справ.
"Судді рятували в першу чергу себе та інших чиновників, які зараз представляють певні політичні сили, мають певний вплив", – сказав очільник НАБУ.
Говорячи про наслідки Ситник сказав, що наразі через скасування закону про е-декларування близько 100 справ було закрито на стадії досудового розслідування. Окрім того, закрили і ті справи, які вже розглядалися у судах.
"Відновити ці справи неможливо, навіть якщо прийнято закон – він не матиме зворотної сили", – наголошує Артем Ситник.
Щодо нового закону він зазначає, що його треба ввести в дію з 1 січня, бо в іншому випадку він не буде охоплювати декларації за 2020 рік.
Іншу проблему Ситник бачить у тому, що відповідальність у "відновленому" законі є значно м'якішою.
Венеційська комісія відповіла на запит Зеленського: Перевірка декларацій суддів не суперечить міжнародним стандартам.
У Верховній Раді пропонують ухвалити окремим законом особливості складання НАЗК протоколу про адміністративні правопорушення щодо суддів і суддів Конституційного Суду.
Нагадаємо, що у Раді зареєстрували законопроект, що відновлює повноцінну роботу НАЗК.
Раніше глава НАЗК заявив, що президент має ветувати компромісний закон про брехню в деклараціях. 4 грудня Верховна Рада прийняла компромісний законопроєкт 4460-д. Він відновлює кримінальну відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей та умисне неподання декларації, але не передбачає позбавлення волі за такі дії.