Ситуація для прийняття нової Конституції зараз є найбільш сприятливою — юрист
Политикаsocportal.info23 апреля 2015

Ситуація для прийняття нової Конституції зараз є найбільш сприятливою — юрист

Наразі ситуація для прийняття нової редакції Конституції України є найбільш сприятливою. Про це в ході круглого столу Асоціація правників України щодо процесу конституційної реформи в Україні заявив член правління АПУ, заслужений юрист України Олександр Ільков. «Існує потреба у легітимізації конституційного процесу. Окрім того, в парламенті існує консенсус щодо необхідності прийняття нової редакції Конституції та стійка більшість – тож серйозних організаційних перешкод не передбачається», – зазначив Ільков. На його думку, конституційна реформа може стати одним з ефективних шляхів виходу з кризової ситуації за умови дотримання низки умов: пропозиції мають бути професійні та якісно підготовлені; вони повинні відповідати останнім тенденціям конституціоналізму і ключовим міжнародним стандартам, а також відповідати суспільному запиту. «Основний закон має враховувати думку суспільства, професійної спільноти – зміни мають бути погоджені та сприйняті, лише тоді реформа буде ефективною. І весь процес має проходити в суворій відповідності з тим порядком, який встановлений чинною Конституцією», — переконаний Ільков. Він нагадав, що внесення змін до Конституції України є одним з ключових зобов’язань України в рамках членства у Раді Європи та передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. У свою чергу президент АПУ Денис Бугай заявив, що сподівається на внесення напрацьованих експертною спільнотою пропозицій до проекту зміни Основного закону. «Головне наше завдання – донести пропозиції правників до Конституційної комісії і, можливо, в майбутньому побачити наші ідеї та напрацювання в тексті нової Конституції України. Впевнений, що саме широке громадське обговорення в професійних колах є запорукою майбутньої успішної роботи у цьому напрямі», – зазначив він. Як відомо, наразі розпочався процес реформування Основного закону України – була створенаКонституційна комісія, розпочалося публічне обговорення підходів та принципів.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Ями Ешав
И "антисемит" - это не фраза, а слово. У этого слова есть смысл. И если ты думаешь, что ты один такой антисемит, то ты ты ошибаешься. Вас много. Очень много.
Дикий Укр
сколько людей - столько же и мнений. А протоиерей - тоже всего лишь человек. Где гарантия, что его устами говорит истина, Христос?!
Ями Ешав
Так все срали. Но хорошо посрет тот, кто посрет последним.
Гость
мне срать, кем он был "антисемитом". Он был частью истории Российской Империи, а потом СССР (в числе Украина и Россия). Я срал на фразу "антисемит".
Гость
Аваков разговаривал на русском языке, всем известно. Че не нельзя отдавать русский язык России? Он что ль придурок?
Гость
Турчинов врет, он "сдал" Крым, а потом обвинили в аннексии. Он знает, что было на самом деле, но при том, что он врал при всех людях. Я не верю его слова кровавого пастора.
ку
Да нет, тут до Крыма ещё повырубали леса и лесополосы. В результате меняется климатя. грунт высыхает от солнца и ветра, а ещё и усиливающийся без лесополос ветер грунт плодородный выносит. Это наказание за глупость - похерили страну, и жадность. А Крыму грязная, отравленная вода Днепра и не нужна. Хорошо, что перекрыли. А то народ-то по глупости бы пользовался ей. А так здоровее будут.