Политикаdw.com1 февр.

Спецпосланник уряду ФРН: Вікно можливостей для децентралізації в Україні скоро зачиниться

Що стоїть на заваді децентралізації в Україні і чому вікно можливостей для цієї реформи може скоро зачинитися на наступні чотири роки, - в інтерв’ю DW розповів спецпосланник уряду ФРН Ґеорґ Мільбрадт. Спецпосланник німецького уряду з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт (Georg Milbradt) 1 лютого відвідав Київ і поспілкувався з представниками влади. Головною темою стало обговорення пакету із 17 законопроектів, які стосуються різних аспектів децентралізації, котрий вже направлений до Верховної Ради. Міжнародні партнери закликають український парламент не заволікати з ухваленням цього законодавства. Як на сьогодні у ФРН розцінюютьрезультати децентралізації в Україні, Ґеорґ Мільбрадт розповів в інтерв’ю DW. Deutsche Welle: Пане Мільбрадт, що, на ваш погляд, перешкоджає проведенню децентралізації в Україні? Георг Мільбрадт: Річ у тім, що не кожен український мер вірить у децентралізацію, тому що більшість міських голів ще не звикли до цієї нової форми місцевої демократії. Я сказав би, що лише десь половина місцевих рад це зрозуміла. Тепер ми повинні переконати другу половину. Бо ми не можемо дозволити собі мати два типи муніципалітетів: один, який діє за новими законами, і другий, який живе за старими.

Нам треба вирішити три головні проблеми. По-перше, на місцях в українських регіонах все ще існує дуже багато бюрократії, яка стає на заваді об’єднанню громад. По-друге, треба давати більше ініціативи тим громадам, які вже об’єдналися і дозволити їм брати на роботу кваліфікований персонал, тому що нові громади потребують кваліфікованих співробітників, щоб вирішувати всі поставлені завдання.

По-третє, необхідно уважніше придивитися, що відбувається на рівні районів. Адже ми збираємося скоротити кількість місцевих рад з 11 тисяч до 1,5-1 тисячі. Подекуди таке скорочення термінове, бо існують райони, де вся його територія управляється новою громадою, водночас в районній раді працює стара адміністрація. Така ситуація незрозуміла і хистка, тому важливо ухвалити нові закони щодо децентралізації на районному рівні.

А як щодо корупції на місцях? Чи не заважає вона децентралізації? Природно, якщо ви децентралізуєте владу, то ви децентралізуєте і корупцію. Але боротися з корупцією на місцевому рівні легше. Тому що люди краще знають одне одного і розуміють процеси, які відбувається. Крім того, в Україні введена чудова система ProZorro, яка дає змогу громадянам контролювати свою нову адміністрацію. Можливо, необхідно більше прозорості в тому числі й на місцевому рівні, проте це великою мірою - завдання громадянського суспільства. У деяких містах вже діють доволі активні групи, у деяких - ця активність доволі млява. Проте, на мою думку, люди зрештою усвідомлять, що самі можуть впливати на місцеву політику й будуть активніші, ніж за старої системи, коли більшість людей мали враження, що б вони не робили і що б не казали, це не матиме жодного впливу на владу. Якою є сума фінансової допомоги, яку німецький уряд виділяє для реформи децентралізації в Україні? Головна фінансова допомога на децентралізацію надходить з Євросоюзу. Вона становить близько ста мільйонів євро за останні три роки. Ці гроші були виділені під Програму для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD), яка, окрім ЄС, фінансується Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Завдання цієї програми полягає у допомозі з імплементації законодавства щодо децентралізації в Україні. Загалом ви задоволені темпами, якими рухається децентралізація в Україні? Гадаю, нам треба все-таки підвищити швидкість. Адже наступні президентські та парламентські вибори в Україні пройдуть у 2019 році, місцеві вибори - у 2020 році. Тому нам треба поспішити, щоб представити необхідне для децентралізації законодавство та імплементувати його. Вікно цих можливостей закриється десь улітку. А нове відчиниться лише десь у 2021-2022 роках. Тож нам сьогодні треба робити все можливе, щоб 17 важливих законопроектів, які вже перебувають у Верховній Раді, були ухвалені. І ми сподіваємося, що вона це зробить.

Автор: Вікторія Власенко

💬 Последние комментарии
е
А Югославию кто бомбил не напомнишь? Твои обожаемые пиндосы! НО все ведь законно было? так ведь? а раз можно им, то можно и другим - дошло??
е
Полудурок, твой Петя сбежал из Украины на Мальдивы под ЧУЖИМ паспортом! т.е. просто СБЕЖАЛ! он имел на это право? НЕТ, по ТВОИМ словам...Чего ж такие как ты его не сместили, а?)))и это написали твои майданные СМИ!
Елена
Все тупые ,все связь с реальностью потеряли , только в Кремле адекватные сидят, ахаха,терпилы жалуются на жизнь,учитесь у Ким Чен Ына вот дядька крутой,чуть что то обещал на красную кнопку нажать,мужик,а не чмо.
Луна -2
А ты был в Крыму -Что же тогда сбежал под прапором _мог бы и погибнуть смертью Храбрых -защищая неньку ...Глядишь больше пользы принес бы и даже Может Героя Украины получил бы....Но в Крыму ты не был - не ври ,...
Елена
Это не хорошо,от змеи,пьт суки кровь с людей,а во всём с самого начала виноват Роджер, захотелось ему колбасы разных видов и без очереди, козёл, где-то не видать его сегодня навеное сосёт колбаски у моряков,не отвлекается ,деньги лопатой гребёт,ведь и в Вену надо съездить.
Луна -2
а Что разве это не антиконституционный переворот-коогда насильно в 14 году свергали власть ? Разве не антиконституционный переворот. КОГДА ПРИ ЛЕГИТИМНО избранном президенте Украины который на тот момент являлся президентом страны стали играть главную роль уличные бандиты во в главе Яценюком Кличко и Тягнибоком Разве это не конституционный переворот, когда били Омон? Скажешь,что и с другой стороны были бойцы - да ,были ,Но в основном пострадали омоновцы , которые защищали власть от толпы.Где грань б разделяющая революцию от переворота -ее нет .По конституции именно захват власти и есть антиконституционным действием ,и ЕЩЕ ИМЕННО ПОТОМУ И РАЗВЯЗЛИ ВОЙНУ ЧТОБЫ УНИЧТОЖИТЬ ТАКИХ УПОРОТЫХ КАК ТЫ -особенно в первое время - добровольцами ехали туда именно патриоты . которые потом и сбегали с поля боя- как его раненый Семен Семенченко (в жопу раненый).А вот простой вопрос -почему ехали - думаешь РОДИНУ ЗАЩИЩАТЬ-Отнюдь нет ,ЕХАЛИ ДУМАЛИ,ПРОГУЛОЧКА БУДЕТ ВЕСЕЛАЯ- КАРМАНЫ НАБЬЕМ -ПОМАРОДЕРНИЧАЕ М(не зря по началу посылок с Новой почты было ...завались)....А вот когда начались котлы-Дебальцевский,Иловайский, -вот тогда и очухались -задницу спасать надо. И не бойся на вас никто нападать не будет .-Путин не Такой уж идиот как вы думаете -Поэтому .лежи на диванчике пей пивко . и сри в канализацию....
Елена
Гав-гав.
Авторские статьи