Стало відомо, чи буде СНД виключати Україну з організації
Политикаnewformat.info23 июня 2021

Стало відомо, чи буде СНД виключати Україну з організації

Україна може вийти із Співдружності Незалежних Держав, тільки якщо сама цього захоче.

Як розповів ЗМІ голова Виконавчого комітету організації Сергій Лебедєв, незважаючи на те що Київ вже більше п’яти років не виплачує внески, країни СНД не планують ставити питання про його виключення з організації. Хоча Україна і відмовилася від багатьох форматів співдружності, в деяких з них вона продовжує брати участь до сих пір, зазначив дипломат.

Незважаючи на те що Київ вже три роки не бере участі в статутних органах СНД, він до цих пір де-юре залишається членом організації. При цьому українські представники продовжують брати участь в окремих заходах СНД.

— Україна зараз згорнула свою практичну участь у багатьох проектах співдружності — не бере участі в наших форумах і вийшла з цілого ряду угод, підписаних в рамках СНД, — зазначив голова Виконавчого комітету організації. — Але де-юре вона ще залишається в співдружності. Більш того, в гуманітарній сфері вона бере участь в деяких наших форматах — нема на високому рівні, але представники України приїжджають і беруть участь в цих заходах.

На питання чи була з боку України будь-яка офіційна відмову від подальшого членства в СНД, дипломат відповів негативно.

— Вона відмовилася від сплати внесків — починаючи з 2013 року ми ніяких грошей від неї не отримуємо. Вона, власне, не фінансує діяльність СНД і відкликала своїх трьох представників зі складу Виконавчого комітету Співдружності, — сказав Сергій Лебедєв, утримавшись від того, щоб назвати конкретну суму українського боргу. — Несплата внесків може стати підставою для виключення держави зі складу СНД, але ми не хочемо цього. Ми обговорювали це питання в рамках СНД — його учасники вважають, що це було б неправильно. Україна наш географічний сусід, вона була активним учасником співдружності, і ми все-таки сподіваємося, що коли-небудь її відносини з СНД до нормальних значень.

Україна — одна з тих країн, що стояли біля витоків створення співдружності (угода була підписана 8 грудня 1991 року). При цьому вона так і не ратифікувала розроблений в 1993 році Статут організації. Після 2014 року керівництво країни заявило про намір покинути договори, укладені в рамках СНД. У березні того року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України ухвалила припинити головування країни в СНД і почати вихід із співдружності.

У 2018 році Київ припинив роботу в статутних органах організації. Україна вийшла з договорів про співпрацю в галузі зовнішньоекономічної діяльності, про міждержавний обмін економічною інформацією, про координацію в галузі поштового та електричного зв’язку, про співпрацю в сфері туризму, з договору по стільникового зв’язку і інших документів. У лютому 2021 років Київ покинув угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ке
например?
ке
УРА!!! давайте сразу Английский!! УРА = даёшь гос язом английский!!!
гость
да не, всё ещё проще чем неофициальная спецоперации "Крокодил в Шоколаде" (внезапно проведенная в Киеве агенством DEA, - drug enforcement administration, по борьбе с чисто киевскими наркотиками) - просто окончательно закончились типа учения Нато в Украине. Всего-то, с подведением итогов и разбором полётов так сказать. А так как целью учений было заявлено "подавления восстания виртуальной квазиреспублики в Украине", то Украина (а там приняло участие порядка 30ти стран и кучи смотрящих делегаций) - как обычно, приняла это на свой счёт. И как говорится с честью (почти как у Авакова только шырше) исполнило поставленную задачу - как там было ... "все возложенные задачи выполнены в полном объеме". Воооот, в полном объёме, выполнило и перевыполнило, в лучших традициях брежневизма-кравчукизма - руководство вооружёнными силами, нацгвардейскими и развед.контрразвед. органами было отправлено за борт. Молодцы, так держать! надо почаще их проводить, а не раз в год. В общем всё просто - бабки, тупо бабки и нецелевое их использование. И это правильно, а то будет у них, как в том детском анекдоте. Гена спрашивает - Чебурашка!, там пришла посылка с десятью шоколадками, где она? - Ну, я поделил каждому по девять штук и свою порцию уже съел, твоя часть лежит в холодильнике.
Про
Там у байдена сонный джо
Луна-2
Сударь у них -одна проблема - подальше от России...Вот и стараются .Но.."что они не делают,-не идут дела"
Луна-2
Зачем на латиницу -неинтересно..Уж лучше сразу на китайские иероглифы..И сразу все на место станет...
Гость
Шмуля Ленка- пидараска ! Где сало ? Прроебали ?