Политикаwww.ukrinform.uaJun 29

Створивши ВККС з рекомендаціями Венеціанської комісії, ми виправимо помилку - депутат

nk_hauz/-mdjau3qhbm0qnwxhnsy.jpg

Ухвалення законів про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і оновлення складу Вищої ради правосуддя дозволить розпочати глибинні зміни в судовій системі.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"У парламенті на різних стадіях розгляду знаходяться два ключових - президентських (!) - законопроєкти, що стосуються відновлення роботи ВККС (№ 3711-д) і оновлення складу ВРП (№ 5068). Їхнє ухвалення дасть можливість якраз зайти глибоко і почати змінювати систему, а не просто рубати голови", - переконаний депутат.

Водночас, за його словами, ці питання пріоритетні, але вони - не вся реформа.

"Запуск ВККС не означає, що з цього моменту всі судді почнуть виносити справедливі рішення. Більш того, у ВККС є й інше не менш важливе завдання: завершити кваліфікаційне оцінювання двох тисяч вже діючих суддів. У тому числі більшості суддів ОАСК. За його результатами як раз можуть бути відсіяні ті судді, які не відповідають критеріям компетентності та доброчесності. І це теж прямий інструмент очищення судової системи", - підкреслив Костін.

Говорячи про законопроєкт щодо ВРП, політик підкреслив, що цей документ є результатом тривалих переговорів з МВФ, оскільки його ключові параметри містяться в укладеному Україною Меморандумі з МВФ, де чітко визначена ключова роль міжнародних експертів у прийнятті рішень Етичною радою при ВРП. Водночас у рекомендаціях Венеціанської комісії було закладено принцип ухвалення рішень не більшістю голосів, як пропонував законопроєкт, а половиною складу Етичної ради, з переважаючою думкою міжнародних експертів.

"Це знову-таки непроста рекомендація. Але законопроєкт готується до другого читання. Всього внесено понад 700 поправок, в тому числі і моїх, які включають застосування правил голосування, рекомендованих Венеціанською комісією", - зазначив депутат.

Він висловив надію, що комітет, який на цьому тижні розглядатиме законопроєкт № 5068, і парламент підтримають рекомендації Венеціанської комісії щодо правил голосування Етичної ради ВРП.

"У той же час ми вже зайшли в розгляд законопроєкту щодо ВККС, і позиція більшості членів фракції полягає в тому, щоб застосувати цю ж модель голосування для Конкурсної комісії під час формування ВККС", - сказав Костін.

Він також звертає увагу на той факт, що модель участі міжнародних експертів у формуванні вищих органів судової гілки влади до України ніде не застосовувалася. "Можна сказати, що унікальність цього підходу знаходиться на межі конституційності. І це розуміють дуже багато юристів. Ми зараз не говоримо про політичну ситуацію та необхідність застосування таких нестандартних рішень", - підкреслив Костін.

За його словами, парламентарії як ніколи налаштовані на те, щоб запустити ВККС і оновити склад ВРП.

"Ми хочемо поставити крапку в дискусії про те, яка кількість членів ВРП, будучи добропорядними, збереже свій статус. Але обидва ці процеси - досить тривалі. І потрібно розуміти, що після того, як будуть проголосовані ці два законопроєкти, система автоматом не перебудується. Ми отримаємо всього лише інструменти для того, щоб розпочати її перебудову", - заявив голова парламентського комітету.

При цьому він назвав достроковий розпуск ВККС "найбільшою помилкою". "Це рішення істотно послабило наші позиції в боротьбі з внутрішнім опором (судової - ред.) реформі... Створивши нову ВККС на основі рекомендацій Венеціанки, ми виправимо свою помилку", - переконаний депутат.

Верховна Рада 18 червня почала розгляд поправок до другого читання законопроєкту № 3711-д «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», яким регулюється процедура відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Всього розглянуто 11 з 531 поправки.

7 листопада 2019 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління». Закон запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яким призначення на посади членів ВККС здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

У зв'язку з цим 7 листопада 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України заявила про припинення повноважень.

💬 Последние комментарии
3020
Шо непонятного, Разумов, владелец благородного пиратского агенства Про100кредит. Легче стало, как узнал.
3020
Ну, ЗеНаполеон уже давно и смачно наплевал в могилу своего деда. Посмотрим, что сделают его дети, когда он крякнет.
Весёлый Роджер
Ну как ты смеешь так про СВЕТОЧА укрожитти брехать!!! Одну роль Голобородько сыграть та 32 млн наивных ждунов наЭбать! Ну цэ ж талант! Ну да, ну криминальный, но талант, взращенный на тупости, наивности и жадности оболваненных жителей нызалежной! Как я всегда пишу - на Глобусе Украины! Все ноги xoxлoнацизма оттуда растут! Ведь до сих пор народ панов с подарунками чекают, да о халявном панувании мечтают! А чуть шо нет так - "А нас то за що?"
Весёлый Роджер
Тут тильки одно - ПИДНАСРАТИ москалям! Цэ просто бальзам на щирую продажную душёнку! Какое счастье для свидомца ходить с полными шароварами гивна и всем брехать що, то я москалям так пиднасрал! Гордись справжний xoxoл, якого ты соби брата нашукал!
Та!
Так патриоты трубу украли. Труба ж коммунистическая, тоталитарная. Теперь даже бесплатно не получится.
Весёлый Роджер
Запор-заднемотор не дрыщет, он обсерает та гроши на этом заробляет!
Весёлый Роджер
Эй запор-заднемотор, ну прямо такой знакомый спич, прямо как отчёт на пленуме КПУ "О борьбе з клятым довгоносиком". Руки то помнят, да запор? ------- «….Многое будет сделано для укрепления кормовой базы животноводства. Выработку комбикормов намечено довести в 1980 году примерно до восьмидесяти миллионов тонн против 45 миллионов тонн в 1975 году. Для производства кормов предусматривается в больших масштабах использовать мелиорированные земли, расширить посевы культур с высоким содержанием белка. Наряду с этим следует обратить внимание и на повышение продуктивности естественных сенокосов, которая при сравнительно небольших затратах может быть удвоена и даже утроена. Другим важным направлением в работе по раз витию животноводства является перевод его на новую техническую базу, внедрение промышленной технологии производства животноводческой продукции как на новых предприятиях, так и на существующих фермах путем их реконструкции. В нашей стране будет и дальше расти потребление наиболее ценных продуктов питания, в частности мяса и молока. Такую задачу партия ставит на эту пятилетку и на перспективу. Чтобы успешно решить ее, надо прежде всего поднять продуктивность общественного животноводства. Поэтому годовые и пятилетний планы в каждом колхозе и совхозе, в каждом районе, области и республике должны быть составлены так, чтобы в течение пятилетки добиться сбалансированности поголовья скота и кормовых ресурсов, а также создать необходимые запасы кормов на случай неблагоприятных погодных условий. Это одна из важнейших задач. Огромные возможности для подъема и интенсификации сельскохозяйственного производства заложены в мелиорации земель. К 1980 году на мелиорированных землях, обеспечивающих высокие и устойчивые урожаи, значительно увеличится производство зерна, сахарной свеклы, сои, овощей, фруктов и других продуктов земледелия. Очень важно повысить эффективность затрат на мелиорацию. Сейчас средняя урожайность зерновых на орошаемых землях составляет лишь 25 центнеров с гектара, что намного ниже возможностей поливного земледе лия. За счет более качественного и комплексного проведения мелиоративных работ, а также путем создания специальных сортов зерновых и других культур урожайность на орошаемых землях может быть увеличена существенным образом. В широком масштабе повышение урожайности будет достигнуто и за счет химизации сельскохозяйственного производства. Сельскому хозяйству будет поставлено в новом пятилетия 467 миллионов тонн минеральных удобрений, или в полтора раза больше, чем в 1971 —1975 годах. Возрастет производство средств защиты растений. Таким образом, вклад в развитие сельского хозяйства в десятой пятилетке будет весьма значительным. …. Материалы XXV съезда КПСС»