Политикаwww.ukrinform.uaJun 29

Створивши ВККС з рекомендаціями Венеціанської комісії, ми виправимо помилку - депутат

nk_hauz/-mdjau3qhbm0qnwxhnsy.jpg

Ухвалення законів про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і оновлення складу Вищої ради правосуддя дозволить розпочати глибинні зміни в судовій системі.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"У парламенті на різних стадіях розгляду знаходяться два ключових - президентських (!) - законопроєкти, що стосуються відновлення роботи ВККС (№ 3711-д) і оновлення складу ВРП (№ 5068). Їхнє ухвалення дасть можливість якраз зайти глибоко і почати змінювати систему, а не просто рубати голови", - переконаний депутат.

Водночас, за його словами, ці питання пріоритетні, але вони - не вся реформа.

"Запуск ВККС не означає, що з цього моменту всі судді почнуть виносити справедливі рішення. Більш того, у ВККС є й інше не менш важливе завдання: завершити кваліфікаційне оцінювання двох тисяч вже діючих суддів. У тому числі більшості суддів ОАСК. За його результатами як раз можуть бути відсіяні ті судді, які не відповідають критеріям компетентності та доброчесності. І це теж прямий інструмент очищення судової системи", - підкреслив Костін.

Говорячи про законопроєкт щодо ВРП, політик підкреслив, що цей документ є результатом тривалих переговорів з МВФ, оскільки його ключові параметри містяться в укладеному Україною Меморандумі з МВФ, де чітко визначена ключова роль міжнародних експертів у прийнятті рішень Етичною радою при ВРП. Водночас у рекомендаціях Венеціанської комісії було закладено принцип ухвалення рішень не більшістю голосів, як пропонував законопроєкт, а половиною складу Етичної ради, з переважаючою думкою міжнародних експертів.

"Це знову-таки непроста рекомендація. Але законопроєкт готується до другого читання. Всього внесено понад 700 поправок, в тому числі і моїх, які включають застосування правил голосування, рекомендованих Венеціанською комісією", - зазначив депутат.

Він висловив надію, що комітет, який на цьому тижні розглядатиме законопроєкт № 5068, і парламент підтримають рекомендації Венеціанської комісії щодо правил голосування Етичної ради ВРП.

"У той же час ми вже зайшли в розгляд законопроєкту щодо ВККС, і позиція більшості членів фракції полягає в тому, щоб застосувати цю ж модель голосування для Конкурсної комісії під час формування ВККС", - сказав Костін.

Він також звертає увагу на той факт, що модель участі міжнародних експертів у формуванні вищих органів судової гілки влади до України ніде не застосовувалася. "Можна сказати, що унікальність цього підходу знаходиться на межі конституційності. І це розуміють дуже багато юристів. Ми зараз не говоримо про політичну ситуацію та необхідність застосування таких нестандартних рішень", - підкреслив Костін.

За його словами, парламентарії як ніколи налаштовані на те, щоб запустити ВККС і оновити склад ВРП.

"Ми хочемо поставити крапку в дискусії про те, яка кількість членів ВРП, будучи добропорядними, збереже свій статус. Але обидва ці процеси - досить тривалі. І потрібно розуміти, що після того, як будуть проголосовані ці два законопроєкти, система автоматом не перебудується. Ми отримаємо всього лише інструменти для того, щоб розпочати її перебудову", - заявив голова парламентського комітету.

При цьому він назвав достроковий розпуск ВККС "найбільшою помилкою". "Це рішення істотно послабило наші позиції в боротьбі з внутрішнім опором (судової - ред.) реформі... Створивши нову ВККС на основі рекомендацій Венеціанки, ми виправимо свою помилку", - переконаний депутат.

Верховна Рада 18 червня почала розгляд поправок до другого читання законопроєкту № 3711-д «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», яким регулюється процедура відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Всього розглянуто 11 з 531 поправки.

7 листопада 2019 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління». Закон запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яким призначення на посади членів ВККС здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

У зв'язку з цим 7 листопада 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України заявила про припинення повноважень.

💬 Последние комментарии
3020
Профессиональные Швондеры и Шариковы в правительстве, полный умат.
Елена
Ответа нет, опять спрыгнул с темы,кто бы сомневался.тварь
Кот
А Укрруина будет сожалеть,что президентом стал недалёкие клоун Зелебоба!!!
Весёлый Роджер
Автор долго описывал, а всего лишь надо было напомнить слова жидобандеровца Филатова про нацистский переворот – «… обещайте им всё что они хотят, а после ...вешать и вешать!» Или вот откуда вырос щирый фашизм - из Глобуса Украины, що вже забули? А этого поддонка ещё помните? Вы ж за него голосовали и во Франции жить пожелали! «Гарантирую вам сохранение полнокровных, беспрепятственных связей с Россией и другими суверенными государствами бывшего Союза, возможность поддержания свободных контактов с родственниками и друзьями за пределами Украины…. Дорогие сограждане! Построим независимую Украину как общий дом украинцев и русских, всех национальностей, её населяющих! С уважением, кандидат в Президенты Украины Л. КРАВЧУК»
Весёлый Роджер
Шмуля пердун ТУПОЙ! А если ты написал: " Кудрин вон твой босс," - значит что я работаю в Счетной Палате РФ? Спасибо - это престижно! Даже если ты напишешь, по твоей скотской методике обсирания тут людей - що не аудитором, а всего дворником. Знаешь, даже и это приму. Хотя в РФ дворники- это сейчас выходцы из Ср.Азии. А каждый день видеть столько известных людей -тоже не так плохо! Ах да, подожди... вот такая тут беда, но тогда Кудрин получается не мой босс, тк дворники и др. обслуга, подчиняются другому ведомству, а у него ТОЛЬКО аудиторы и инспекторы!!! АЛЛЕ Шмуля, всосал ублюдок? Как я тебя тут разоблачил! Свинорылый ты дэбил! Жертва доктора Недопреображенко!
Весёлый Роджер
«Елена - 22 апреля 2020 –Так бы ебало и накрошила тебе скалкой,чтобы месяц в Склифе пролежал,а потом под себя всю жизнь ходил, всё последний комментарий тебе,ты дебильное, малолетнее по умственному развития создание,скоревсего в школу для недоразвитых ходил,мразь.»
Весёлый Роджер
Шановний "е", привет тебе! «Я дивлюсь на спидометр, до столба остався метр, кум газуе, я рулю, всё нам хлопцы по фую!» Ну и Шмуле так же! Я к тому, що тебя скоро Шмуля запишет к "нам" в отряд: алконавтов, искателей сыра на свалках, рыбаков с Сев.Донца - дэ тильки малька до фига. Ах да, у него вже новое, та ыщо в потомственных молдаван. Там, у этого платного пропа_Хандона, в методичке, так и написано: "...если вы проигрываете оппоненту или вам нечего сказать по какому -либо вопросу или вас поймали на лжи, то оскорбляйте его, обзывайте - всеми словами, всеми ругательствами. Пусть вас не волнует мораль, это информационная война!"