Политикаnv.ua14 февр.

Суд отримав справу Кернеса для повторного розгляду — адвокат

nk_hauz/-m0-fdawope92q-sva3y.jpg

Справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців отримав Київський райсуд Полтави для повторного розгляду, повідомив адвокат Кернеса Олександр Гунченко.

Київський райсуд Полтави отримав справу Геннадія Кернеса і двох його охоронців - Віталія Блинника та Євгена Сміцького - для повторного розгляду. Справу передано з Полтавського апеляційного суду.

Адвокат заявив, що розглядати справу буде суддя Володимир Шиян.

За словами правозахисника, дату призначення судового розгляду буде вирішувати тільки суддя.

У п'ятницю, 31 січня Полтавський апеляційний суд вирішив задовольнити апеляційні скарги і відновив розгляд справи мера Харкова Геннадія Кернеса.

Нагадаємо, що Полтавський суд почав розглядати апеляційну скаргу Офісу генпрокурора на закриття справи за обвинуваченням мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців.

10 серпня 2018 року суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов закрив кримінальне провадження проти Кернеса, якого разом з двома охоронцями звинувачували у побитті євромайданівців.

Суддя заявив, що прокурори самоусунулися від доказу провини, в результаті чого справа розглядається вже четвертий рік поспіль. Сім останніх засідань, на яких повинні були відбутися дебати, прокурори взагалі пропустили. Суд розцінив це як відмову від обвинувачення та постановив закрити справу.

У ГПУ ж заявили, що прокурори хворіли, а суддя виніс неправосудне рішення. У свою чергу, прокуратура Полтавської області порушила кримінальне провадження щодо судді Антонова у зв'язку з закриттям справи проти Кернеса.

У той же час Рада суддів України на екстреному засіданні за Антонова заступилася.

16 серпня Генпрокуратура подала апеляцію на рішення про закриття справи Кернеса.

Геннадія Кернеса та його охоронців звинувачували у викраденні, тортурах і погрозі вбивства двох активістів харківського Євромайдану взимку 2014 року - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова.

Авторские статьи