Суд вкотре зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ справу суддів ОАСК
Политикаwww.unian.ua09 декабря 2020

Суд вкотре зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ справу суддів ОАСК

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення у відповідь на звернення Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, яка просила роз'яснити їй порядок виконання рішення від 04.08.2020, що стосується передачі справи суддів Окружного адмінсуду Києва від НАБУ іншому слідчому органу. Печерський суд знову підтвердив, що справа ОАСК, згідно з нормами процесуального законодавства, не може розслідуватися НАБУ. А, значить, Генпрокурор повинна негайно виконати попередні рішення і передати справу іншому органу згідно підслідності.

Про це йдеться в рішенні суду від 09.12.2020, копію якого журналістам надав адвокат суддів ОАСК Андрій Заєць, пише "Капитал".

"Ще 4 серпня Печерський суд постановив, що кримінальне провадження щодо так званих „плівок“ має бути передано іншому правоохоронному органу, оскільки інкриміновані статті не підслідні НАБУ. Надалі вказане рішення було переглянуте Київським апеляційним судом та Верховним судом, які підтвердили його законність. Замість того, щоб виконати дане рішення, генпрокурор звернулася з листом до Печерського райсуду за роз'ясненнями, як саме вона повинна його виконувати. І 9 грудня Печерський суд у відповідь на заяву Генерального прокурора Венедіктової пояснив їй, що потрібно просто виконати те рішення, яке було написано простою і чіткою мовою, і яке давно повинно було бути виконано", - розповів адвокат, показавши документи.

У новому рішенні суду зазначається, що Генпрокурор не потребує додаткових роз'яснень.

"Суд вважає, що постанова Печерського районного суду міста Києва від 04.08.2020 року в частині визначення підслідності за конкретним органом або зміна підсудності роз'яснення не потребує... Зокрема, в постанові чітко зазначено, що "Національне антикорупційне бюро України не може виступати органом досудового розслідування в даному кримінальному провадженні, а підслідність в ньому слід визначати або за слідчими органів Національної поліції, або за слідчими органів безпеки, або, виходячи зі статусу суб'єктів кримінальних правопорушень, за слідчими Державного бюро розслідувань", - наголошується там.

"Роз'яснити, що рішення Печерського районного суду від 04.08.2020 у справі №757/32221/20-к набрало законної сили з моменту його проголошення і підлягає негайному виконанню, шляхом прийняття відповідного процесуального рішення Генеральним прокурором", - підкреслюється в резолютивній частині рішення від 9 грудня.

Адвокат Заєць переконаний, що дане рішення все-таки буде виконано Генпрокуратурою, оскільки це, перш за все, в інтересах слідства.

"НАБУ не може розслідувати дану справу, тому що це порушує процесуальні норми. Якщо справа залишиться в підслідності НАБУ, надалі всі зібрані в даному кримінальному провадженні докази будуть визнані неприпустимими, оскільки зібрані неуповноваженим органом", - зазначив юрист.

Нагадаємо, в НАБУ вважають, що голова ОАСК Павло Вовк, його заступник і ще 5 суддів цього суду, а також голова ДСА Зиновій Холоднюк діяли в рамках злочинної організації і мали на меті захоплення держвлади. Попри те, що мова не про корупційне правопорушення, справа не була передана іншим органам, які розслідують саме злочини проти держави.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Роджера действительно ненавижу,тут без всяких шуток,а так всё верно Луночка,прозреваете.,ха, Байден пришёл и порядок наведёт,а то распустились тут, Америка с нами.
Луна-2
Согласна)))
Луна-2
Рынок социальных услуг - это значит, что вам придется платить, за все услуги - предоставляемые государством ..
е
свидетели долго не живут..))
Луна-2
ПРОСТО ОНА ТАК ШУТИТ - ПОТОК СОЗНАНИЯ БЕЗ МОЗГОВ- дЕЙСТВИТЕЛЬНО Е -мы с вами слишком серьезно относимся к ней..Я ЕЕ НЕ ЗАЩИЩАЮ -просто хочу арзобраться что она собой представляет Понимаете она защищает от ярых нациков следовательно, она не бандеровка в истинном смысле слова И еще может показаться это смешным но она искренне пирвязана к нам -к Роджеру -которого она ненавидит (будто бы) к вам-Е , И КО МНЕ И ИГБУНУ ... .
Луна-2
За лозунгами - могут скрываться и фактики... Да, согласна она(точнее, мне кажется-они) не спорит.А шпарит лозунгами . Но все-таки - мне кажется ей интересно с нами . -как же мы отреагируем на ее лозунги..ЕЙ ВАЖНО КАК ОТРЕАГИРУЮТ - ПОНИМАЕТЕ МЕНЯ? И еще не знаю, читали ли вы, когда-то, недавно она написала(намекнула) - что являетсяя смотрящей за нами
кипчак
Если Украина полигон, то понятно чем должно все закончиться. "Отравление" Ющенко было - избрали президентом, значит нужно "отравить" Навального. По Ющенко так ничего и не выяснили. кроме того. что он скрывал свои анализы мочи, но вони было много и долго, по Навальному та же история и также ничего не установят. Одна сторона будет говорить, что отравления не было, а другая (мечтающая стать выгодоприобретателем) будет утверждать, что было. Все как с Ющенко, а безмозглые малолетки, способные только с умилением рассматривать бесконечно свои фотки, более взрослые накачивать губы и прочие части тела, но не умеющие читать и думать надеются повеселиться на московском майдане, а взамен кое-кто из них явно завтра может стать жертвой или кандидатом в небесную сотню, так как закулисным организаторам и тупому Лехе надоело долго тянуть резину и пора переходить к жесткому сценарию. По нашему украинскому примеру, в толпе у нужных людей в кармане будет кастет, нож, заточка, пистолет, может и граната (практиковали у входа в Верховную Раду (погибли полицейские). Так что вменяемым родителям нужно уже сейчас позаботиться о своих детях, а не валить ответственность в случае беспорядков на власти.