Политикаstopcor.orgJul 15

Судовій реформі — бути: Верховна Рада прийняла всі потрібні законопроєкти

nk_hauz/-medtkl3-ezfhnb-4bun.jpg

Кажуть, у судах уже почалися розмови про те, що ця подія історична, однак як тоді набирати суддів, якщо всі, виходить, корупціонери? Розберімося в прийнятому вчора законопроєкті 3711-д та проголосованому сьогодні 5068. Чому була настільки важливою поправка 733 та як голосували депутатські фракції?

Враження, що реформа так і не відбудеться, почало формуватися після того, як прийнятий два тижні тому законопроєкт 3711-д Президент ветував. Однак із рекомендаціями: все ж таки залишити за міжнародними експертами  право вирішального  голосу. Про що йдеться? Про відбір майбутніх членів ВККС — тих, що згодом будуть виносити свої рішення про доброчесність суддів, тобто оголошувати вердикт: чи відповідають вони займаним посадам, чи гідні вони продовжувати здійснювати  правосуддя. Вони ж матимуть право проводити спеціальні перевірки та прийматимуть у суддів кваліфікаційний іспит. А свої рекомендації члени ВККС віддаватимуть на розгляд Вищої ради правосуддя. Проблема якраз була у ній, у нинішньому її складі. Попри це, Президент не запропонував зменшити  вплив поки не перезапущеної  ВРП на  ВККС. У новій редакції конкурсна комісія за вирішальної участі міжнародних експертів відбирає 32 кандидатів, і на фінальній стадії ВРП із них відсіює рівно половину. Тобто усталений склад ВККС  усе ж таки обирають люди, які, за словами експертів, є частиною корумпованого суддівського синдикату.

Усе міг би розв'язати законопроєкт №5068 про очищення Вищої ради правосуддя. Однак, як виявилося, і він недосконалий. Адже передбачає рекомендаційний статус для висновку міжнародних експертів, які цього разу мають перевіряти на доброчесність уже чинних і нових членів ВРП. У цій редакції  звільнити члена Вищої ради  можуть лише ті, хто його призначив. Тобто  з 21 члена ВРП десятьох призначає з'їзд суддів, інших — Президент, Верховна Рада,  з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вишів. Проблема полягає у тому, що судова система надзвичайно герметична. Там майже немає чужих людей, всі свої, а своїх із системи не викидають. Тому, коли ми кажемо про те, що десятьох членів обирає з'їзд суддів — читайте наступне: корумповані судді (не кажу, що всі, але все ж таки подивімося правді в очі) обирають з-поміж інших корумпованих представників галузі потрібних людей, які згодом зможуть приймати вигідні для них рішення. І звільняти чи не звільняти можуть за такою ж схемою.

Шансом не збереження реформи була поправка №733. Саме за її допомогою прибиралися лазівки для збереження на посаді недоброчесних членів ВРП.  Однак усі ці рішення можуть бути оскаржені у Верховному Суді. Нівелювати цю лазівку якраз і допоможе поправка, яка визначатиме механізм оскарження — лише процедурні питання щодо конкурсу. 

Хотілося волати: навіщо взагалі писати такі законопроєкти, в яких купа лазівок для недоброчесних членів ВРП? Для того, щоб пересічний українець не зрозумів, що відбувається, і радів реформі, якої насправді немає? Хотілося нагадувати і Президенту, і його провладній депутатській більшості: ви нам цю реформу обіцяли. А законопроєкти в такому вигляді — це не реформа, це імітація, окозамилювання, фарс: усе, що завгодно, але не реформа! І насправді мій дуже емоційний блог із цього приводу вийшов лише на декілька годин раніше, ніж стало відомо: законопроєкт 5068 з поправкою 733 проголосовано. Законопроєкт 3711-д з поправками Президента теж було прийнято. Відтепер може розпочатися добір членів ВККС і перезапуск ВРП. Друзі, це беззаперечна перемога. Справа залишається лише за підписом Президента.  

А тепер цікаві факти. Фракція партії «Слуга народу» проголосувала «за» повним складом, принаймні всі присутні депутати, окрім Павловського, той утримався. Утрималися також члени ОПЗЖ (є і ті, хто проголосував проти), фракція ЄС, «Батьківщини» та «За майбутнє» в більшості утрималися. Депутатська група «Довіра» та фракція «Голос», в основному, «за». Думки восьми присутніх позафракційних розділилися: були ті, хто «за», хто «проти» та хто утримався. 

Висновки робити боюся. Усе виглядає занадто добре. Як у фільмі жахів, коли герої думають, що монстр уже загинув, а він такий хвать героя — і все… Тож усе як у відеоблозі: зберігаємо спокій, стежимо за долею законопроєктів, чистимо кулемет. Жартую, не чистимо. Хоча — хтозна. 

💬 Последние комментарии
Турки напоминают КПСС
Хакеры атаковали турков после того как правоверные тупанули с правилами в своем гостиничном бизнесе! Вот это новость!
Игбун Хохлов.
Знаменитый аж пипец. Спилберг рядом не стоял.
Гюльчатай, открой личико
помним, помним, как ещё вчера Вяликий Эрдоган с обосранной попкой, крутил педали из Османской империи... Можем повторить!
Напиток питания
Британия всегде жила плохо. И в Эдвардианскую эпоху тоже. Но не везде. А лучше Британия стала жить после успехов жидо-большевиков.
Никогда еще Британия не жила так плохо как с президентом Путиным
ВЕЛИКАЯ!!! Британия голодает, трупы уже не хоронят, а просто сваливают в Темзу сотнями тысяч. Пандемия, нехватка рабочих сил и резкий рост цен на продукты питания и даже напитки...
Золотарь
Вот где укроледокол пригодится, купленный по сходной цене!
Моя твоя не понимаю
Почему министр обороны нигде не пригодился? А Гитлер бы сказал, что даже худший немецкий гинеколог в сто раз лучше, чем лучший российский специалист.