ЦВК призначила вибори депутатів райрад у нових районах
Политикаbigkyiv.com.ua15 августа 2020

ЦВК призначила вибори депутатів райрад у нових районах

У нових районах, що утворились в результаті нового територіально-адміністративного устрою України, вибиратимуть депутатів райрад. Напередодні Центральна виборча комісія призначила перші такі вибори.

Як повідомляється на Facebook-сторінці ЦВК, вибори до райрад нових районів відбудуться 25 жовтня 2020 року разом з виборами депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Вибори до районних рад, за рішенням ЦВК, відбудуться по усій території України, крім Криму та районів, що знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей).

Нагадаємо, Україна отримала нові райони – парламент ліквідував 490 існуючих районів в областях і утворив замість них 136 нових. Зокрема, на Київщині замість 25 районів буде 7: Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Бучанський, Вишгородський, Обухівський, Фастівський. Місцеві вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом. До нього за 100 днів до виборів Верховна Рада внесла зміни, що, зокрема, передбачають повернення мажоритарки на місцевий рівень (для громад до 90 000 виборців), новий формат бюлетеня, заборону балотуватися, наприклад, на посаду міського голови та одночасно боротися за мандат депутата.

Написать комментарий
Авторские статьи