Политикаwww.unian.uaOct 11

ЦВК звернулася до влади щодо забезпечення безпечного голосування на місцевих виборах

nk_hauz/-mjjeckvk9cdutbo_-a2.jpg

Члени Центрвиборчкому наголошують, що є низка проблемних питань, вирішення яких вкрай важливе для мінімізації ризиків, пов’язаних із поширенням COVID-19, під час місцевих виборів. Центральна виборча комісія звернулася до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення голосування на місцевих виборах в умовах епідемії коронавірусу.

Як повідомляє Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії, таке рішення було ухвалене сьогодні на засіданні ЦВК.

Центрвиборчком закликав Кабінет міністрів, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство фінансів, Міністерство освіти та науки, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, інші органи невідкладно вирішити питання щодо створення належних умов для здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів 25 жовтня.

На думку членів Комісії, є низка проблемних питань, вирішення яких вкрай важливе для мінімізації ризиків, пов’язаних із поширенням COVID-19, під час місцевих виборів.

ЦВК звернула увагу, що незабезпечення здійснення відповідних протиепідемічних заходів створить загрози для реалізації гарантованого Конституцією права громадян України брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Закон про вибори

29 вересня Верховна Рада відмовилася розглядати законопроект (№4117) про внесення змін до Виборчого кодексу щодо особливостей організації підготовки та проведення виборів у період дії карантину. Документ відправили на доопрацювання.

Законопроектом передбачено встановлення низки обмежень, серед яких - заборона на перебування на виборчих дільницях без респіраторів або захисних масок; термометрія членів виборчих комісій; процедура заміни членів виборчих комісій, які захворіли або пішли на самоізоляцію тощо.

Місцеві вибори в Україні: коли і як відбудуться

  • 5 вересня в Україні стартував виборчий процес в рамках підготовки і проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.
  • Згідно з календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів, по 24 вересня було заплановане подання документів до відповідних тервиборчкомів для реєстрації кандидатів у депутати та кандидатів на посади сільського, селищного та міського голови.
  • Відмовитися від балотування кандидат чи партія, яка його висунула, можуть до 5 жовтня.
  • Починати здійснювати передвиборчу агітацію партія чи кандидат повинні наступного дня після реєстрації, а завершити - о 24:00 24 жовтня.
  • Тервиборчкоми мають утворити дільничні виборчі комісії до 9 жовтня.
  • Голосування відбуватиметься з 8:00 до 20:00 25 жовтня, а встановити його результати виборчкоми мають по 6 листопада.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Луна -2 Хорошо , а кто дал право убивать детей Донбасса? НИКТО НЕ ИМЕЕТ ПРАВА УБИВАТЬ ЛЮДЕЙ. НИ ДЕТЕЙ НИ ВЗРОСЛЫХ. А вот Путин дал "право " боевикам и оккупантам прикривать людьми, стрелять из-за спин мирных людей. И убивать всех несогласных с идеологией "русского мира." И его не волнует возраст, пол жертв или даже национальность. И за что убиты пассажиры и экипаж рейса MH17 ? вся причина в идеологии "русского мира"
Каменяр
Якщо на Донбасі немає військ РФ, тоді чому кремль засекретив інформацію щодо смертей в військах? Починаючи з квітня 2014 року з Донбасу не повернулось в РФ більше 2000 російських військових живими. Вони вернулись у вигляді груза "200" або навічно залишились в донецькій землі як добриво.
Каменяр
Путін не раз заявляв що в Криму російських військових немає. А потім, не соромлячись за свою брехня стверджував "Ми ніколи не говорили що наших військових там немає" .
Каменяр
Кому ЗАБОРОНЯЛИ отримувати освіту на рідній мові? Скільки зараз в Криму українських і кримсько-татарських дітей і скільки там шкіл з навчанням на рідній для них мові ( кримсько-татарській та українській)?
Каменяр
Після окупації Криму всіх громадян України, які проживали в Криму, без їхньої згоди, без заяв на отримання російського громадянства, визнали громадянами РФ. Зроблено це було нашвидкоруч, після захвату спецназом РФ Верховної Ради Криму, без передбаченого на прийняття зваженого рішення часу, в мовах психозу, створеного російською пропагандою. І "состерігала за дотриманням законодавства під час референдуму" фейкова організація - АБСЕ.
Щеня вмэрлэ
Нет ,жители коммунистического наследия-Крыма,хотели жить с мовными чертями.
Каменяр
В Росії не бачать своєї фізіономії. Не хочуть визнати, що на сьогодні РФ є однією з найагресивніших країн. Войовнича риторика кремля є димовою завісою, яка передує військовому нападу. Так як було в 2014 перед окупацією Криму та розв'язуванням війни на Донбасі.