У документі про проведення місцевих виборів депутати вказали лише Київраду та облради, – експерт
Политикаagropolit.com12 июля 2020

У документі про проведення місцевих виборів депутати вказали лише Київраду та облради, – експерт

Комітет держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування готуючи проект постанови про призначення чергових виборів, затвердив текст до розгляду парламентом у якому мова виключно про вибори до Київради та обласних рад без Луганської і Донецької.  Про це на своїй сторінці у facebook написав політичний експерт Олександр Ганущин. 

«Верховна Рада України не призначить чергові місцеві вибори? Мова про вибори до частини громад і до всіх районних рад. Решту місцевих виборів у країні народні депутати визнали першими, і вирішили делегувати почесне право призначення там виборів ЦВК», – написав він.

Він додав, що у низці громад перші вибори вже відбулися упродовж 2015-2020 роках. І жодних змін в цих громадах на 25 жовтня 2020 не передбачається (нікого не приєднали і не від‘єднали при формуванні перспективних планів).

Якщо приміром мова про Львівщину, то мова про Великолюбінську, Гніздичівську, Мурованську, Тростянецьку та Щирецьку громади.  Ну відбулись там вже перші вибори, пані і панове члени комітету, з часу проведення виборів жодних нових громад не доєднано... То чому ЦВК мала б там вдруге!!! поспіль призначати перші вибори. Зрештою, а чому вони там раптом двічі стали першими.., — наголосив Ганущин.

Далі – текст без змін.

Підівчіть матчасть, скільки таких громад в Україні) Мінрегіон перелік Вам дасть)

А є ще громади, до складу яких (відповідно до затверджених КМУ перспективних планів) так і не увійшла жодна інша громада. То чому вибори, приміром, в Одесі чи Ужгороді мають бути не черговими, а першими? Хто їх має призначати?? Чи не треба нам вже місцевих виборів у Одеську та Ужгородську міські ради?

А якщо парламент провалить постанову #3650 про утворення нових районів ? А ймовірність цього дуже велика, адже з легкої руки новітніх децентралізаторів вирішено у майбутні райони включити великі міста, котрі ніколи до районів не належали (детальніше https://bit.ly/2ObcCDZ ) То хто тоді має призначити вибори до райрад?

До речі, сьогодні жодного речення в законодавстві щодо «перших виборів до райрад»... Кажуть, у покращеному Виборчому кодексі буде... той котрий контраверсійний і ще на проголосований (https://bit.ly/2BVYThR)

А що буде, якщо ЦВК візьме і не призначить «перші вибори», там де вони дійсно не є першими? Парламент будемо збирати позачергово? А може, це і є омріяний спосіб всупереч Конституції НЕ оголошувати вибори до райрад? Як би мало бути? Ні, турборежим звісно наше все, але є ще Конституція і законопроектна техніка. Комітет мав би схвалити саме проект постанови Олексій Гончаренко (https://bit.ly/2ZUgfDQ) де запропоновано призначати усі чергові вибори, а саме, цитую: «Призначити чергові вибори депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост села, селища»

Ні, звісно, я розумію, що не «комільфо» слугам народу брати за основу пропозицію народного депутата з опозиційної Європейська Солідарність

Але підважувати у такий спосіб проведення місцевих виборів у частині громад і усіх райрадах це вкрай безвідповідально.

Щодо решти важливих питань. Так, дуже добре, що погодилися на позицію здорового глузду і скопіювали з проекту постанови Гончаренка заборону проводити вибори до Донецької і Луганської обласних рад. У багатьох зара палає…

Але вкрай важливо розважливо підійти і до питання місцевих виборів у громадах що мають дотик до лінії розмежування. НМСД — їх саме у постанові про призначення чергових виборів треба прописати окремо, як такі, де вибори не проводяться, а повноваження ОМС здійснюють військово-цивільні адміністрації.

Нагадаємо, що представники місцевої влади вимагають у Зеленського не допустити партизації місцевих виборів. 

2 комментария

Написать комментарий
 • Гость
  12 июля 2020
  И если поживём...
  Ответить
 • Гость
  12 июля 2020
  А без реальности Бога во временной жизни определяем для себя на деле: моральное разложение и духовную деградацию...
  Ответить