Политикаwww.ukrinform.uaFeb 11

У Дуди позитивно оцінюють кроки Зеленського щодо Польщі

nk_hauz/-m-oeaccd6ffwqhmkzpa.jpg

Візит Президента України Володимира Зеленського до Польщі на відзначення 75-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау, а також вшанування поляків під час його візиту до Єрусалима є позитивними кроками для польсько-українських взаємин.

Таку думку в інтерв’ю виданню Dziennik Gazeta Prawna висловив Кшиштоф Щерський - міністр, який в канцелярії президента Польщі відповідає за міжнародні відносини.

"Персональні відносини (президентів – ред.) є добрими. Приїзд Президента Зеленського до Аушвіц і те, що він зробив в Єрусалимі (вшанування поляків, які рятували євреїв – ред.) було інвестицією у добрі відносини з Польщею. Розблокування воєнних ексгумацій (Україною - ред.) теж крок у правильному напрямку",- зазначив Щерський.

Він підкреслив, що співпраця у різних секторах, зокрема у митному чи транспортному, це вже були дії з польського боку, на які чекала Україна.

Він зауважив, що упродовж останніх кількох років Польща стояла обабіч нормандсько-мінського процесу. "Думаю, що зараз ми можемо почати відігравати певну роль",- констатував Щерський.

Він висловив думку, що українська політика зараз перебуває у фазі "переорієнтації і реформи". "Там відбувається переоцінка, є більша відкритість на пошук поміркованої довіри з Росією, наслідком чого є хоча б обмін в’язнями", - зазначив польський міністр.

Водночас, як підкреслив Щерський, на сході України продовжують гинути люди. Відтак, до фундаментальних рішень ще далеко, оскільки між Росією та Україною є серйозні розбіжності щодо реалізації плану Штайнмаєра.

Як відомо, Зеленський 27 січня взяв участь у відзначенні 75-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау і провів двосторонні переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Нещодавно під час візиту до Польщі президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що Париж консультутуватиме з Варшавою свої дії стосовно конфлікту на сході України безпосередньо перед і після зустрічей у нормандському форматі.

💬 Последние комментарии
😂😂😂 Брэд бери, Рэй
Путин лишил ЕДЫ ! самую мощную державу мира, в которой "солнце не заходит никогда", в США еда уже по карточкам
заголовок неправильный у статьи
Нищая Украина намерена купить у замерзающей британии все устаревшие ракеты - и отправить эти ракеты в школы и больницы для отапливания помещений - дети болеют, БАБУШКИ умирают от холода - куда смотрит Навальный?
е
Елена, так в Украине все недоумки ничего не понимающие или ты тупая продажная дура ???? весь ТВОЙ бред разбивается о ФАКТЫ, а ты тупая продажная дура!
е
ты расскажи что рабства в твоей америке не было, просто они так любили своих господ, что сами, по своей воле стали господскими холопами и счастья им было столько, что аж сейчас бунтуют негры в твоей америке и требуют компенсаций и извинений... или будешь утверждать что они все недоумки, ничего не понимающие и у них рай был??))))
Ост
Кот прав.
е
Родина, это та страна, что любят и развивают... а ты ей торгуешь, разницу понятное дело ТЫ не видишь, а она ЕСТЬ! понятно, дура продажная!
е
опять СВОЙ опыт всем приписываешь...