Политикаua.interfax.com.ua25 авг.

У "Голосі" розкритикували законопроект про підвищення мінімальної зарплати: збільшаться податки і збори, скоротяться робочі місця

nk_hauz/-mf_0yq48woup63jmjas.jpg

Заступник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос") вважає, що президентський законопроект про підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн із 1 вересня суттєво вплине на збільшення податків і зборів.

"Правильно буде назвати цей законопроект не про підвищення мінімальної зарплати, а про збільшення податків і зборів, насамперед для малих і середніх підприємців", - сказав він журналістам перед позачерговим засіданням Верховної Ради у вівторок.

За словами депутата, в результаті підвищення "мінімалки" відразу зросте єдиний податок майже на 260 грн на місяць, зросте єдиний соціальний внесок на 60 грн на початку і на 400 грн на місяць через рік, також зросте податок на нерухомість, туристичний і військовий збори.

"Цей законопроект краще назвати про скорочення робочих місць", - додав Железняк.

Окрім того, представник "Голосу" заявляє, що бажання фракції більшості ухвалити цей законопроект якомога швидше пов'язане з майбутніми місцевими виборами.

Водночас голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що підвищення мінімальної зарплати до 5 тис грн не матиме впливу на макропоказники та інфляцію, а також заперечує політичні мотиви ухвалення цього документа.