Политикаwww.ukrinform.uaSep 22

У ЄС відреагували на затримку призначення членів Етичної ради при ВРП

nk_hauz/xrgM0DHnR.jpeg

У Європейському Союзі стурбовані у зв'язку з затримкою призначення членів Етичної ради при Вищій раді правосуддя з української сторони.

Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас на засіданні комісії з координації виконання Угоди про асоціацію з ЄС, передає кореспондент Укрінформу.

“Міжнародні партнери запропонували сильних кандидатів до етичної комісії Вищої ради правосуддя, а також до комісії з відбору Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На жаль, Рада суддів призначила лише членів відбіркової комісії, тоді як номінування членів Етичної комісії з української сторони затримується. Це питання викликає стурбованість у ЄС”, - зазначив він.

Маасікас підкреслив, що перезапуск ВККС і перезавантаження ВРП взаємопов’язані і мать відбуватися паралельно для забезпечення бажаного ефекту оновлення українського судочинства та виконання міжнародних зобов’язань України.

“Ми дуже сподіваємося, що політичні лідери зможуть забезпечити поступ. Вона має життєво важливе значення до загальної довіри до процесу реформ у країні, до продовження міжнародної підтримки та інвестицій, для довіри до держави і здійснення очікувань українців”, - наголосив посол Євросоюзу.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.

Голова РСУ Богдан Моніч, коментуючи це питання, наголосив на недосконалості законодавства, оскільки, як стверджують в РСУ, навіть обраний кандидат від суддів не матиме права голосу в цьому органі.

Таким чином, РСУ вирішила розробити власний документ, який регулюватиме процедуру надання пропозицій щодо кандидатів на посаду члена Етичної ради за квотою Ради суддів України.

Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.

💬 Последние комментарии
Турки напоминают КПСС
Хакеры атаковали турков после того как правоверные тупанули с правилами в своем гостиничном бизнесе! Вот это новость!
Игбун Хохлов.
Знаменитый аж пипец. Спилберг рядом не стоял.
Гюльчатай, открой личико
помним, помним, как ещё вчера Вяликий Эрдоган с обосранной попкой, крутил педали из Османской империи... Можем повторить!
Напиток питания
Британия всегде жила плохо. И в Эдвардианскую эпоху тоже. Но не везде. А лучше Британия стала жить после успехов жидо-большевиков.
Никогда еще Британия не жила так плохо как с президентом Путиным
ВЕЛИКАЯ!!! Британия голодает, трупы уже не хоронят, а просто сваливают в Темзу сотнями тысяч. Пандемия, нехватка рабочих сил и резкий рост цен на продукты питания и даже напитки...
Золотарь
Вот где укроледокол пригодится, купленный по сходной цене!
Моя твоя не понимаю
Почему министр обороны нигде не пригодился? А Гитлер бы сказал, что даже худший немецкий гинеколог в сто раз лучше, чем лучший российский специалист.