У "Євросолідарності" повідомили, чому неможливо провести місцеві вибори в ОРДЛО
Политикаaspi.com.ua27 августа 2020

У "Євросолідарності" повідомили, чому неможливо провести місцеві вибори в ОРДЛО

У політичній силі "Європейська солідарність" повідомили, що закони про вибори в Україні відповідають міжнародним нормам. Що стосується виборів в ОРДЛО, то їх можна провести в рамках українського законодавства після повної деокупації Луганської та Донецької областей.

Про це повідомив народний депутат від політсили "Євросолідарність" Ростислав Павленко. "Постанова Про місцеві вибори абсолютно відповідає міжнародним документам і українському законодавству", - повідомив нардеп журналістам перед засіданням парламентського комітету з питань державної влади в середу, 25 серпня, пише "Інтерфакс-Україна".

Павленко підкреслив, що сьогодні каменем спотикання для проведення виборів є російська агресія. За його словами, тільки після відновлення контролю над окупованими сьогодні територіями, після повного роззброєння, після повернення Україні заручників і виведення російських військових можна ставити питання про вибори в ОРДЛО. "Повертається контроль над територією, і тоді можемо говорити про відновлення українського законодавства на цій території, і тоді створяться умови для виборів", - сказав Павленко.

Раніше віцепрем'єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що для проведення місцевих виборів в ОРДЛО необхідно в парламенті прийняти спеціальний законопроєкт. Однак, він також підкреслив, що тільки після демілітаризації Донбасу і відновлення контролю над окупованими територіями, можна буде почати підготовку до місцевих виборів.

Також повідомлялося, що представник ОРДЛО в українській делегації в ТКГ Денис Казанський розповів, що склад групи, яка вивчатиме звернення Леоніда Кравчука в Раду з приводу виборів, ще визначається. За його словами, відповідне рішення було прийнято на засіданні парламентського комітету з питань організації державної влади.

Написать комментарий