У Кабміні назвали умову проведення виборів онлайн
Политикаua.news25 мая 2021

У Кабміні назвали умову проведення виборів онлайн

Україна буде готова до проведення електронних виборів після того, як 100% державних послуг будуть доступні онлайн через додаток «Дія». Це має відбутись до 2023 року.

Таку умову назвав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у інтерв’ю виданню «Гордон». Він вказав, що влада не ставить перед собою таке завдання, зробити голосування електронним, але теоретично це можливо. «Для нас це наслідок. Наша мета-оцифрувати всі 100% послуг. Тоді люди будуть користуватися і довіряти, вони самі попросять електронні вибори», – вважає Федоров.

На думку міністра, фінальне рішення, чи проводити вибори онлайн, буде ухвалюватися виходячи з того, чи зможуть в 2023 році оцифрувати всі держпослуги, і саме на цьому потрібно сконцентруватися.

У 2019 році Федоров розповідав, що команда президента Володимира Зеленського працює над проектом The Vote. Через онлайн-платформу спочатку робитимуть опитування населення, а вже у 2024 році проведуть президентські вибори.

Також Міністерство цифрової трансформації планувало запровадити експериментальне електронне голосування на деяких виборчих дільницях під час місцевих виборів восени 2020 року, а до 2024 року 90% державних послуг в Україні перевести в онлайн-сервіси.

1 комментарий

Написать комментарий
  • УФ
    26 мая 2021
    Этого нельзя делать! Потом не найдешь крайнего. Пример США - Байден по Электронке выиграл, а реально проиграл с колоссальным перевесом.
    Ответить