У Кабміні озвучили плани щодо подальшого зближення з ЄС
Политикаua.news16 июля 2021

У Кабміні озвучили плани щодо подальшого зближення з ЄС

Кабінет міністрів планує в найближчі два роки підписати з Європейським Союзом п’ять угод, які лібералізують відносини двох сторін у різних сферах.

«Ми продовжуємо діалог з нашими європейськими партнерами, аби промисловий безвіз для українських промислових товарів став реальністю вже в найближчий рік. Крім промислового безвізу, в найближчі два роки ми плануємо отримати ще чотири з ЄС. Це – авіаційний безвіз або угода про відкрите небо, енергетичний безвіз або приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E, митний безвіз або приєднання до конвенції про процедуру спільного транзиту і, звичайно, цифровий безвіз», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у залі Верховної Ради.

Раніше Рада ЄС дала дозвіл на підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Україною. Сам документ буде підписаний восени, однак його положення вже почнуть діяти.

«Авіаційний безвіз» (угода про Спільний авіаційний простір), передбачає лібералізацію допуску авіакомпаній на внутрішні ринки. Це означає, що українські авіаперевізники отримають розширений доступ на ринок ЄС і натомість європейські компанії зайдуть в Україну. Відтак конкуренція сприятиме зниженню цін на авіаквитки. Ринок авіаперевезень стане конкурентним, відкритим і прозорим.

Написать комментарий