Политикаstopcor.org8 окт.

У Конституційному суді майже 50 нардепів від ОПЗЖ вимагали повернути недоторканність

nk_hauz/-mj7bjk-peoyd9txcxn8.jpg

8 жовтня Конституційний суд України розглядав подання 49 нардепів від "Опозиційної платформи". Основні вимоги – повернути недоторканність, не декларувати осіб, з якими проживають, та заборонити моніторинг способу життя. Про це в коментарі «СтопКору» розповіла постійний представник ВР України в Конституційному суді Ольга Совгиря.

«Оскаржується сам факт декларування майна суб'єктами, які здійснюють функцію від імені держави або місцевого самоврядування. Суб'єкти на касаційне подання вважають, що це втручання в особисте і сімейне життя. Потім оскаржується потреба у визначенні здійснення моніторингу способу життя суб'єктів декларування у випадку, коли є сумніви щодо тієї інформації, яка наведена в деклараціях.

Потім оскаржується такий захід відповідальності як стягнення в дохід держави необґрунтованих активів, якщо є сумніви в тому, що суб'єкт декларування набув активи в законний спосіб.

Також оскаржується те, що коли суб'єкт декларування вказує певні правочини (наприклад, про отримання медичних послуг), то це може бути підставою для розкриття медичної таємниці.

Потім оскаржується необхідність декларування майна в тому випадку, коли особа-декларант майна не пов'язана сімейними відносинами з тією особою, з якою вона постійно проживає.

І це також, в принципі, можливість застосування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення як таке. Це та ситуація, яку ми вже мали в Конституційному суді в березні 2019 року», – наголосила вона.

Совгиря також зазначила, що не підтримує Конституційне подання, оскільки фактично в ньому оскаржується законодавство, яке становить всю антикорупційну платформу в Україні.

На думку голови правління ГО «Стоп корупції» Ігоря Бондарчука, подібні подання є апріорі протиправними й суперечать нормам демократичного суспільства.

«Організація «Стоп корупції» також залучена в якості учасника усного провадження Конституційного суду України зі своєю експертною думкою. Щодо оскаржень нардепів, які мають розглядатися, то ми вважаємо, що вони апріорі є протиправні і потрібно навпаки ще більше посилювати Антикорупційне законодавство та створювати передумови для виявлення, висвітлення і зупинення зловживань, фактів корупції або надмірного збагачення», – зауважив він.

Бондарчук також додав, що організація, яку він представляє, готова до співпраці та ефективної взаємодії з антикорупційними органами.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Это Шмуля что такое "просто ляпота сквернословия"??? Это значит -тебе всё можно - ты .лядь пархатый дэбил избранный по дупе? А всем остальным ты тут делаешь замечания, да ещё поучаешь их уму разуму! Ну ТВАРЬ хуцписткая, ну МЕРЗОСТЬ продажная! Для всех, поисковик Гугл - "что такое хуцпа". И пусть хоть Один мне тут напишет, что это не про тебя Шмуля, пархатая ты мерзкая и СВЕРХНАГЛАЯ ТВАРЬ!
Игбун Хохлов
А как в пиндостане? Какое там соотношение миллиардеров к куче нищих? У 17% населения денег даже на жратву не хватает.
Герой Крут
Даже не знаю... Косовский сценарий лучше подходит для Крыма. А в известной всем гимно-песне поется, что "від Сяну до Дону".
Весёлый Роджер
ГДЕ там слово ЕВРЕЙ??? ЭЙ поддонок ШМУЛЯ! ГДЕ??? Ты фекалия своего народа как и Бени, Пети, Зели и др. продажные поддонки! У вас НЕТ Родины, бо вы все вот такие - ТВАРИ и продажные УРОДИНЫ!
Весёлый Роджер
Не уходи от ответа Шмуля - а расскажи ка чем владеют семьи Кравчука, Кучмы, Ющенко... Чего молчишь? сказать нечего?
Весёлый Роджер
Расскажи про мудрую Ленинскую политику по уничтожению русского шовинизма и назначению местных кадров! Ну давай ТВАРЬ жидярная! Таки дэ там КОММУНИЗМ? 1980 год давно прошёл! Но ты жэ с пеной у рта орал на колхозников - мол почекайте жменечки, посидите на 30 рублёвой пенсии - скоро ВСЁ будет БЕСПЛАТНЫМ, даже то, чаго в магазинах уже нет! Ленин, Партия комсомол - Шмуля продажный, МРАЗЬ и ВОР!
Весёлый Роджер
Какой на фуй войны? ЭЙ ТВАРЬ брехливая, МРАЗЬ продажная! С кем? С рагулями чи с твоими ворами - щирыми жидами? Так вони сбегут тут же! Я же писал вже сотни раз - всего лишь высадка Русского десанта на ВПП Жуляны, шо расположен в 6 км от центра города и ПЫХВА ХУНТЕ!!! Никаких 28 рагуль с Джавелинами НЫ БУДЭ!!! Все побигуть на Запад! Вместе с этими жидами-ворами! НИКТО за них воевать нЫ будэ!