Политикаnv.ua15 февр.

У НАЗК спростували повідомлення про перевірку декларації Зеленського

nk_hauz/-m04vod8nvu6fr52_spd.jpg

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спростувало інформацію про перевірку щорічної електронної декларації президента Володимира Зеленського.

У повідомленні йдеться, що НАЗК здійснює контроль своєчасності подання Зеленським повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Для цього було направлено запити з метою витребування документів.

Згідно з правилами НАЗК, про суттєві зміни у майновому стані необхідно повідомити протягом 10 днів.

Ця процедура не відноситься до перевірки щорічної декларації за 2019 рік, яку Зеленський ще не подав (кінцевий термін подачі е-декларацій — 1 квітня).

«Дані дії проводяться в рамках фінансового контролю за своєчасністю подання відповідного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані і не мають жодного відношення до іншої процедури — перевірки декларації суб'єкта декларування», — заявили у НАЗК.

В агентстві додали, що витрати на січневу поїздку в Оман мають бути задекларовані під час наступної кампанії, яка триватиме з 1 січня до 1 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що депутат від Європейської солідарності Олексій Гончаренко повідомив, що НАЗК почало перевірку декларації Володимира Зеленського у зв’язку з його поїздкою в Оман.

5 січня Зеленського помітили у Маскаті - ЗМІ повідомили, що він перебуває там на відпочинку з сім'єю і оприлюднили фото.

Через кілька годин Офіс президента підтвердив, що глава держави перебуває в Омані: там зазначили, що він вирушив туди із сім'єю за власні кошти чартерним рейсом. Водночас у повідомленні ОП йшлося про «зустрічі на вищому рівні».

Повернувся Зеленський з Оману, за даними ОП, 8 січня у зв’язку з катастрофою в Ірані українського літака.

Водночас у ЗМІ повідомлялося, що він прилетів до Києва лише 9 січня.

За даними розслідування Схем, до Маскату, коли там перебував український президент, прилітав секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.

Він прибув туди у ніч на 8 січня тим же приватним літаком, який через добу доставив Зеленського з Оману назад до України.

Авторские статьи