Политикаiviche.com27 сент.

У парламенті зареєстровано 12 постанов про скасування закону про деолігархізацію

nk_hauz/SQW8SEN7R.jpeg

Комітет з нацбезпеки також рекомендує переголосувати закон

У Верховній Раді зареєстровано  12 проєктів постанов про скасування прийнятого в другому читанні 23 вересня законопроєкту про деолігархізацію. Автори постанов  вважають, що законопроєкт був прийнятий з грубим порушенням регламенту. 

Крім того, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати Закон «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599) через колізії правок.

Також комітет рекомендує викласти статтю 5 закону в редакції, яка передбачає, що рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України.

Водночас перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук під час засідання парламенту 24 вересня виправив неточності у прийнятому законі про деолігархізацію.

«Згідно з ч. 2 ст. 55 регламенту Верховної Ради, заявляю про необхідність виправлення допущених у стенограмі неточностей в частині законопроєкту №5599. Підкреслюю, що у всіх випадках на голосування виносилися пропозиції комітету. У зв’язку з цим прошу комітет врахувати вищевказане при оформленні парламентом тексту законопроекту», – заявив перший віце-спікер.

Стефанчук зазначив, що під час розгляду законопроєкту, зачитуючи номера поправок на відхилення, він декілька разів пропустив слово «тире», оскільки в залі було дуже шумно. Тому народні депутати не відхилили велику кількість зайвих поправок. Зокрема, комітет пропонував відхилити поправки 162-166, але Стефанчук поставив на відхилення тільки 162-гу і 166-ту поправки.

Представник Президента Володимира Зеленського в Конституційному Суді Федір Веніславський також зазначив, що закон не виноситимуть на переголосування.

Нагадаємо, відповідно до опитування, проведеного наприкінці червня Київським  міжнародним  інститутом соціології, близько 60% українців заявили, що закон про деолігархізацію не зможе покращити ситуацію в країні і олігархи й надалі впливатимуть на процеси в державі.