У Польщі жорстко відреагували на критику судової реформи Єврокомісією
Политикаwww.ukrinform.ua26 января 2020

У Польщі жорстко відреагували на критику судової реформи Єврокомісією

МЗС Польщі висловило протест проти вчорашніх висловлювань речника Єврокомісії Крістіана Віганда стосовно судової реформи у країні, назвавши їх неприпустимими.

З цього приводу до МЗС на розмову в суботу викликано представника Єврокомісії в Польщі Марека Правду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Мало місце висловлювання речника Єврокомісії, яке польський уряд оцінює як повністю неприпустиме”, - заявив після зустрічі з Правдою заступник глави польського зовнішньополітичного відомства Павел Яблонський.

Він зазначив, що заява Єврокомісії є “непослідовною” і проявом “подвійних стандартів” стосовно себе і стосовно інших членів Спільноти, у цьому випадку - щодо Польщі.

Яблонський зауважив, що Польща хоче діалогу з Єврокомісією, але очікує від останньої рівноправного ставлення до всіх суб’єктів Спільноти та поваги до “конституційної ідентичності” країн-членів ЄС.

Він підтвердив, що наступного тижня до Польщі приїде віцепрезидент Єврокомісії Вера Юрова, яка зустрінеться у Варшаві зі сторонами, залученими у зміні судової системи в Польщі.

У свою чергу Правда підкреслив, що ЄК не може не реагувати на загрози для суддів у Польщі. Він зазначив, що Єврокомісія “дуже занепокоєна” всім тим, що відбувається в Польщі у сфері судочинства.

Напередодні Віганд підкреслив, що Єврокомісія глибоко стурбована станом із дотриманням верховенства права у Польщі, де “з’явилися передумови для здійснення адміністративного тиску на суддів та підірвана легітимність вищих судових органів”. Він зауважив, що Єврокомісія у грудні просила польську владу утриматися від процедур до змін у низку законів у системі судочинства, зокрема щодо закону про Верховний суд країни. 

Як повідомляв Укрінформ, 20 грудня 2019 року Сейм Польщі схвалив чергові зміни до законів про Верховний суд, а також про устрій загальних, військових та адміністративних судів. Цими змінами запроваджується дисциплінарна відповідальність суддів за дії чи відмову від дій, які можуть унеможливити чи ускладнити функціонування правової системи, за дії, які ставлять під сумнів обрання суддів, чи публічні дії, які не поєднуються з принципом незалежності судів та суддів. Змінами забороняється Верховному суду ставити під сумнів дії та повноваження конституційних органів влади країни.

У минулий четвер нижня палата парламенту Польщі (Сейм) у четвер відкинула резолюцію Верхньої палати парламенту (Сенату), яка наполягала не приймати змін, які розширюють дисциплінарну відповідальність суддів.

Тепер цей законопроєкт має підписати президент країни Анджей Дуда. Попри заклики опозиції до президента не робити цього, у канцелярії президента вже підтвердили, що він підпише зміни.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ЛУНА-2
Мало того, что она сама неграмотная санитарка изМичигана натворла дел в медицине - так еще и защищает нацика -убийцу..
Елена
Феофания пока не частная клиника, а в подчинении ДУСи. И кстати, вполне доступная по цене, по сравнению с частными клиниками, для любого пациента (на платной основе). Очень многие приезжают издалека лечиться, особенно на операции.
Весёлый Роджер
Гдэ я и кем обзывал запора? При чём тут я и ВСЕНАРОДНО избранный и не отстранённый по закону президент Янукович? Где в решениях суда, кроме как на пиндосном цензоре и нацистких каналах, сказано что Янек вор? Где те признаки, кроме нищебродства населения и богатства воров-керивников, по которым Украина идёт в Эвропу! Про без виз – не бреши – его вже НЕТ и когда он будет и каким – неведомо никому! Как прежде - уже НИЧЕГО нЫ будэ! Кынчилось бандеровское кино – липиздричества НЫМА! Сало не урони - пыди кальсоны пидтяни, да вытряхни гивно, бо вже туда успел пиднасрать москалям!
Весёлый Роджер
Да вот х.й тоби у всю твою свинорылою харю! Не дождёшься! Чмырил тебя пердуна бандеровского нищеброда продажного и буду чмырить! Так шо это ты можэшь показать фокус – исчезнуть! Хотя … можешь и не делать, скоро это за тебя вирус сделает! Эй Шмуля_Елен - тупой пропахандон майданутый, боец-наёмник информационного пиндосного фронта. Ну тоби що казати – остаточно ПРОЩАВАЙ! Пусть тебя там в Аду вместе с твоими ридными братами - убийцами рагуляками – черти мульон лет у сраку будуть эбати тай мудаками вас звати! «В Тернопольской области умер житель села Ковалевка. Мужчина находился в группе риска - ему было 68 лет.» Шмуля – цэ твой возраст!
Весёлый Роджер
Да уж такая «ЗАВИСТЬ» до пидпиндосных холуёв, смокчунов тай дуполизов! Цэ ж ОДНА грывна у кожне щирой рыло! ЗАПАНУЕТЕ! АМЭРЫКА з вами, з предателями мудаками! Шо Шмуля, все твои годы брехни про Украину шо идэ до Эуропы – кiту пид хвост!? Шо Весь Свит з вами! Шо с ранку прийдэ Шостый Флот тай вбъе усих москалей – тупое пропахандиское ВРАНЬЁ! Никому вы предатели НЕ НУЖНЫ! Шо тварина, обидно, за бесцельно прожитые годы? Так тебе гадине свинорыльной и надо! Сало не урони, кальсоны пыди вытряхни вид гивна, бо вже туда успел пиднасрать москалям!
Весёлый Роджер
«гость 4 часа назад Елене - Что за идиоский бред? Елень, ты хотя бы научись связно выражать свои "мысли". Впрочем, какие могу быть мысли в таком короновирусном сознании?»
георгий
КТО В АД , А КОГО В РАЙ ТАКОВА УЧАСТЬ УКРАИНЫ И МЕШКАНЦIВ , АМЕРИКАНСКАЯ МАШИНА СМЕРТИ В НЕЗАЛЕЖНОЙ ЗАРАБОТАЛА НА ОПЕРЕЖЕНИЕ И ЗЕМЛЮ СКУПАТЬ ПИНДОСАМ НЕ НУЖНО , ЗА ДАРМА ДIСТАНЕТСЯ . КРОЧЕ КЕРДЫК МАЙДАУНАМ .