У президента вимагають звільнити директора НАБУ
Политикаua.news16 августа 2020

У президента вимагають звільнити директора НАБУ

На сайті президента України зареєстровано петицію про звільнення Артема Ситника з поста директора Національного антикорупційного бюро. Автори документа вважають, що НАБУ неефективно бореться з корупцією, вимагає багато бюджетних коштів, виступає інструментом політичного впливу і шантажу, а керівник відомства і сам визнаний корупціонером.

«Зазначений орган не виконує покладене на нього завдання, постійно потрапляє в скандали через некомпетентність, професійну непридатність, ангажованість директора та надзвичайно низький фаховий рівень працівників, демонструє низьку якість та ефективність роботи у зв’язку з чим повністю дискредитував себе перед суспільством, а що найгірше – в очах професійного середовища»

— Текст петиції про звільнення директора НАБУ Артема Ситника

Ініціатори відставки Ситника нагадали, що за час існування НАБУ корупції в Україні стало більше, про що свідчить погіршення позицій у рейтингу корупції Transparency International за 2019 рік. Також у петиції йдеться, що бюро активізує слідчі дії напередодні важливих призначень, а майже усі судові вироки по справах НАБУ ухвалені завдяки угодам зі слідством. «Тобто вони, скоріше, досягнуті за рахунок тиску та шантажу й не можуть слугувати підтвердженням якісної роботи детективів НАБУ», – сказано у документі.

Артем Ситник очолює НАБУ від його створення і призначений указом п’ятого президента Петра Порошенка від 16 квітня 2015 № 218/2015.

Написать комментарий