У Раді Європи позитивно оцінили рішення КСУ щодо судової реформи Зеленського
Политикаsud.ua19 марта 2020

У Раді Європи позитивно оцінили рішення КСУ щодо судової реформи Зеленського

Генеральний Директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи позитивно оцінив Рішення № 4-р/2020 від 11 березня 2020 року, прийняте Конституційним Судом України щодо конституційності окремих положень Законів України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402–VIII, «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 16 жовтня 2019 року № 193–IX, «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII. Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду.

У надісланому 17 березня 2020 року до Конституційного Суду листі Генеральний директор Крістос Жакумопулос зазначив, що Комітет міністрів Ради Європи у своїх останніх рішеннях від 3-5 березня 2020 року оцінив зміни, внесені положеннями Закону № 193-ІХ, та їхній вплив на судову незалежність. Комітет також підтвердив свої занепокоєння, попередньо висловлені у рішеннях вересня та грудня 2019 року, які полягають у тому, що зміни, внесені Законом № 193-IX, могли завдати потенційно несприятливого та тривалого впливу, з-поміж іншого, на незалежність Верховного Суду.

Таким чином, Комітет міністрів Ради Європи закликав владу внести зміни до цього закону відповідно до висновку Венеційської Комісії № 969/2019.

Водночас у Комітеті сподівалися, що провадження в Конституційному Суді щодо конституційності положень Закону № 193-IX надасть можливість повністю дослідити відповідність цього Закону Конвенції.

У цьому контексті Крістос Жакумопулос позитивно оцінив визнання Конституційним Судом неконституційності положень, зокрема про скорочення кількості суддів Верховного Суду, на що вказувала у своїй рекомендації Венеційська Комісія.

Генеральний директор з прав людини та верховенства права Ради Європи запевнив Конституційний Суд України у подальшій підтримці та готовності поглиблювати співпрацю.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Ил 2
Да, наверняка есть Слава в Украине и не один.
Гость
Это прогресс.
---------
Если собаке нечем занятся она я..ца лижет.
Віктор
Що це за сайт ватний? Це ж треба таку дурницю писати.
Елена
Мерзенна висимка то кино хорошее,повесили злодейку,по решению суда между прочим,а сами то смертельно раненые были,поэтому ты на их роль днище не подходишь,потому что по природе своей ты рисковать не будешь,стуканешь за вознаграждение,то да,и то анонимно чтобы друзья сданного тобой про тебя не дай Бог не узнали,а то и не успеешь по Шенгену потратить эти так вожделенные тобой деньги,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине! Летающий Объект козлоослик умный мужик это ты верно сказал,но ты ине мужик,и не умный,ты жадное и трусливое создание,ха.падаль.
Елена
Роджеру это не рассказывай,к то быстро станешь врагом,но того уже не будет,в Европе социальной защиты много,а здесь Роджер-дно,ха.Слава Украине!
Елена
Ты днище,днище человеческое,была у меня подруга,переехала 15 лет назад в другой город,так вот вышла замуж в во второй половине 90-х годов и родила ребенка,пока дома сидела муж её идя на работу даже палку колбасы в холодильнике линейкой мерял в сантиметрах чтобы лишнего не дай бог не отрезала и так всё ,такой вот муженёк как Роджер ,это днище был у неё, разошлась с ним ,вышла за нормального мужика и счастлива была очень,что от такого ушла,аки Роджер жмот,а на себя тоо муж не особо то и жалел,ты днище МРАЗЬ, всё таки я людей в большинстве случаев точно определяю ,кто есть кто.ты ещё и трус.,не человек ты Роджер,нет,падаль.