Политикаdetector.media28 мая

У Раді поки немає кінцевого тексту законопроєкту про деолігархізацію – Разумков

nk_hauz/-mam10y3mfqwfrzv5rni.jpg

Дмитро Разумков: Цей законопроєкт готується в Офісі президента.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в етері «Радіо НВ» повідомив, що у парламенті наразі відсутній остаточний варіант законопроекту про деолігархізацію. 

«Цей законопроект готується в Офісі Президента. До процесу також залучено Міністерство юстиції. Кінцевого варіанту законопроекту в стінах Парламенту немає», – зазначив Разумков.

Спікер заявив, що олігархізація української держави є проблемою, з якою треба боротися. Водночас він зазначив, що законодавчі ініціативи повинні передбачати створення єдиних правил для всіх.

«Не можна, щоб закони стосувалися окремої категорії людей. Закони пишуться для всіх громадян. І всі повинні їх дотримуватися», – підсумував спікер.

Текст відповідного законопроєкту про деолігархізацію опинився у розпорядженні редакції ZN.UA. Після аналізу його основних положень видання зробило висновок, що «наступним кроком після ухвалення його законопроєкту має стати великий розпродаж українських медіа», які належать «олігархам».

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що трактування редакцією ZN.UA змісту законопроєкту є «фантазіями», його остаточний варіант може змінитися після всіх етапів законодавчої роботи.

У відповідь редакція ZN.UA заявила, що буде тільки «за», якщо команда Володимира Зеленського, отримавши реакцію на свою «хитро-убогу нормотворчість», відкоригує законопроєкт.

15 квітня президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою розробки законопроєкту щодо олігархів з метою обмеження їхнього впливу на політику й ухвалення законів в Україні. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, до олігархів в України можна віднести 13 осіб, прізвища яких він відмовився назвати.

В колонці для сайту «Фокус» президент Зеленський висловив думку, що в країні зменшилась кількість олігархів, бо з відповідного списку вибув лідер «ОПЗЖ», нардеп Віктор Медведчук.

20 травня під час великої пресконференції Зеленський повідомив, що незабаром буде представлений спеціальний законопроєкт, який має на меті послаблення впливу олігархів на медіа.