У Раді щороку проводитимуть гендерний аудит
Политикаwww.ukrinform.ua09 июля 2020

У Раді щороку проводитимуть гендерний аудит

У Верховній Раді щороку будуть проводити гендерний аудит.

Про це заявив керівник Апарату Верховної Ради Вячеслав Штучний під час онлайн-вебінару "Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі", повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

"Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проєкт «Ґендерне бюджетування в Україні» є найбільшим у світі із впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі Апарату парламенту", - зауважив Штучний.

Як зазначається, у березні 2020 року було підписано розпорядження про проведення ґендерного аудиту та затверджено відповідні методичні рекомендації.

"Системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції ґендерних принципів у роботу Апарату. Крім того, на ґендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи", - йдеться у повідомленні.

Керівник Апарату також повідомив, що нещодавно було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Апаратом ВР та Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення ґендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування ґендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.

Під час вебінару учасники ознайомилися із принципами, практичним досвідом застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі та його застосуванням для розроблення нормативно-правових актів.

Заступник керівника Проєкту "Ґендерне бюджетування в Україні" Оксана Цюпа зазначила, що підхід використовують високорозвинуті держави світу вже понад 30 років. Ґендерно орієнтоване бюджетування дозволяє переструктурувати бюджети так, щоб доходи та видатки враховували потреби жінок і чоловіків.

"Ґендерно орієнтоване бюджетування дає можливість за кожною гривнею побачити кінцевого отримувача послуг. Уже доведено, що вкладання грошей в ґендерну рівність у геометричній прогресії відбивається на розмірі валового внутрішнього продукту країн. Адже залучається велика категорія незайнятого, але економічно активного населення і це працює на покращення добробуту громадян", - розповіла Цюпа.

Вона підкреслила, що експерти точково уже співпрацювали з представниками окремих секретаріатів Комітетів.

"Важливо, що зараз ми можемо охопити всі структурні підрозділи Апарату та донести зміст і необхідність запровадження в роботу цього підходу", - резюмувала представниця Проєкту.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео2 минуты назад
Мы должны осознать, страну у нас украли иностранные мошенники и украинские аферисты
Политика21 минута назад
Ошибочка вышла. Сможет ли работать закон об игорном бизнесе, который подписал Зе с взаимоисключающими нормами
COVID - 201930 минут назад
"Российская вакцина от коронавируса: просто, как все гениальное"
Политикачас назад
Киевский мост Патона собрались декоммунизировать
Геополитикачас назад
Комитетские войны: выстоит ли Комитет государственного спасения против белорусского КГБ
Обществочас назад
Это интересно: Смерть 5 королей из разных эпох, которая заставляет задуматься
Геополитикачас назад
Европа стоит перед дилеммой, из которой нет элегантного выхода
Политика2 часа назад
Ответ журналиста Юрия Ткачёва на письмо читателя из Белоруссии
Геополитика15 часов назад
Два "нехта" из Варшавы. Как телеграм-канал Nexta управляет протестами в Минске и кто за ним стоит