Политикаwww.unian.uaSep 16

У "Слузі народу" допускають ліквідацію посади голови КМДА

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ". Згідно з оприлюдненою на сайті ВР інформацією, проект має реєстраційний номер 2143 і внесений до парламенту 13 вересня. Ініціатором змін до закону про столицю є група народних депутатів. Зазначається, що документ одержано Верховною Радою та передано на розгляд керівництву. Текст документу поки відсутній. Як зазначив в інтерв'ю виданню "Лівий берег" перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, у новій редакції закону про столицю взагалі може не бути посади голови Київської міської державної адміністрації. Замість голів обласних державних адміністрацій планують ввести інститут префектів. "Можливо, в новій редакції закону про столицю такої позиції як глава КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо в цілому по децентралізації, не буде голів ОДА", – сказав Корнієнко. Він додав, що Київ хоч і регулюється окремим законом "Про столицю", але він "не може випадати із загальної канви". "Якщо у всій країні не буде ОДА, чому вона буде в Києві? Відповідно, "танці" навколо посади голови КМДА вже втрачають актуальність", - сказав він. 24 липня керівник Офісу президента України Андрій Богдан направив міністру Кабінету міністрів лист з проханням щодо подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА. "Відповідно до закону "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих державних адміністрацій призначаються президентом України за поданням прем'єр-міністра на строк повноважень президента", - наголосив тодішній заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка. Він нагадав, що Кличка було призначено на посаду голови КМДА тодішнім президентом України Петром Порошенком у червні 2014 року. "Відповідно, прем'єр-міністр повинен виконати вимогу закону і внести подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації", - підкреслив Рябошапка. 28 серпня у прес-службі Кличка повідомили, що народні депутати Верховної Ради VIII скликання від різних фракцій звернулись до КСУ із конституційним поданням щодо надання офіційного тлумачення Основного Закону у частині здійснення місцевого самоврядування і державної влади в столиці. 4 вересня Кабінет міністрів схвалив подання про звільнення Кличка з посади голови КМДА і направив його в Офіс президента. Кличко вважає антиконституційною і недемократичною спробу звільнити його з посади голови КМДА.

💬 Последние комментарии
Каменяр
За що розстріляли в 2012 рибаків в азовському морі, кому вони загрожували?
Каменяр
І де питання щодо демаркації, "підняте Росією" ще в 2004 році?
Каменяр
В пакеті з гуманітарною допомогою (ГУМКОНВОЇ) зброєю і боєприпасами сепаратистам в Луганську і Донецьку, обстріли військових частин з території Росії, тисячі російських військових " у відпустці" на танках, які з Бурятії, Уралу і Кавказу приїхали "відпочивати" на Донбас, а "зелені чоловічки" в Криму... Чого вартує лише 12 000 автоматів, привезених Сергієм Кургіняном як "гуманітарна допомога" від "российского гражданского общества" .....
Игбун Хохлов
Мнение Дурагона никого не интересует.
е
Елена, это та самая Америка которая у тебя супер-пупер или есть еще какая-то?)))) не стесняйся поведай миру очередной свой тупой бред..
Игбун Хохлов
Просто возмутительные действия страны-агрессора.
Ост
Пока будете оглядываться на заинтересованность других- Так и будете ходить в марионетках. Свидоми.