Политикаrubryka.com5 февр.

У "Слузі народу" назвали умову вступу України в НАТО

nk_hauz/-msljvaxihcrr2lr4y1c.jpg

Україна має всі шанси стати членом НАТО.

Про це в ефірі програми "Свобода слова на ICTV" заявила народний депутат від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.

Один з ключових бар'єрів на шляху вступу до НАТО Україна подолала торік, нагадує нардеп.

"Наше партнерство з НАТО, яке набуло нового статусу в 2020 році – партнерство розширених можливостей – було бажаним і ми його досягли. І це надзвичайно важливий крок, завдяки якому ми зараз маємо нове поле для співпраці", – каже Верещук.

Тепер Україна має зробити ще один крок на шляху вступу до НАТО, додає нардеп.

"В 1998 році три країни – Литва, Латвія, Естонія – підписали із США Балтійську хартію, трансформувалися і, як результат, вступили у НАТО. В 2003 році країни Адріатичного басейну підписали із США Хартію, і, як результат, окремі з них уже у НАТО. А тепер ми маємо розглянути можливість підписання Чорноморської хартії. І тут Грузія, Молдова і Україна, в силу певних обставин, мають дуже благотворне тло для цього. І саме Україна могла б бути локомотивом у цьому питанні з США, могла б продемонструвати лідерські якості в даному питанні", – вважає Верещук.

Нагадаємо, у червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО (NATO's Enhanced Opportunities Program – EOP).

Статуc партнерства в EOP дає старт процесу, який зробить співпрацю України з НАТО ще більш ефективною.

Довідка: Програма розширених можливостей НАТО була започаткована на Уельському саміті НАТО у вересні 2014 року з метою надання окремим країнам-партнерам механізмів для досягнення та підтримання максимальної взаємосумісності з Альянсом.

EOP дозволяє країні-партнеру досягти т.зв. секторальної (оперативної) взаємосумісності з НАТО (на рівні системи логістики, зв'язку, управління військами, конкретних родів військ тощо). Крім того, EOP дає запрошеним до неї країнам-партнерам низку особливих можливостей взаємодії з НАТО.

Зміни до Конституції щодо руху України в ЄС і НАТО вступили в силу 21 лютого 2019 року.

Після приходу до влади, в червні 2019 року Зеленський заявив, що курс на членство в ЄС і НАТО, прописаний в Конституції України, залишиться незмінним.

Варто нагадати, що в понеділок вийшло інтерв'ю Президента України Володимира Зеленського виданню Axios.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ПИСДУН ты ШМУЛЯ и пархатый продажный ВРУН!!! "Орда и Масква это не я писала, пошёл лесом,то не мои комментарии." Пусть ВСЕ видят как ты ТВАРЬ тут изворачиваешься!!! Эбаный кретин пердучий, вор-несун та эбаный бздун!
Весёлый Роджер
Ну таки Рабинович - цэ украинский еврей, бо вин знает кто убивал евреев во Львыве, про шо вин неоднократно сообщал. А вот ты Шмуля - продажная наглая хуцписткая жидяра, скачущая на костях своих родственников вместе с бандеровцами! Ну Шмуля, таки кто же убивал евреев во Львыве, кто детям и жинкам головы проламывал и орал, що то вин за НОВУ Украину борется? Таки кто? Шо молчишь ТВАРЬ и БЗДУН - отвечай....
Луна -2
Это как поНять -"Российское вторжение неизбежно"? То ли она нЕ вторгается сейчас,откладывая на потом? Уже 28 января вообще то,Писали вторгнутся после праздников- праздники давно прошли,Уже сало купили и съели,водку на радостях всю выпили . - и нате вам,ВТОРЖЕНИЯ ЕЩЕ НЕ БЫЛО . куда оно делось ? Исчезло, испарилось ...Как сон ...
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ?
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ? Уже песни про бандеру поёт. Начало есть.
Елена
Это я,в данном случае я,это да,где моё,там сознаюсь,где нет,там нет,я не ты,стараюсь не брехать.
Елена
За гроши ты отдашься кому и чему угодно,выше я писала про царя,ему мешают активно действовать твои роджеры,ибо их личные, корпоративные интересы выше интересов страны,а Ельцин его поставил беречь их состояния и чтобы не мешал им богатеть,потому и мутная политика такая хозяина Кремля,ты этого скудоумный не понимаешь,в силу убогой ущербности ума,а я понимала это всегда, как там с Казахстаном?нэ чую?
Елена
1989 году могу напомнить.