У Верховній Раді ухвалили законопроект по перезапуску ВККС
Политикаfbc.ua13 июля 2021

У Верховній Раді ухвалили законопроект по перезапуску ВККС

Під час засідання Верховна Рада ухвалила законопроект, що передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Зазначається, що 305 народних депутатів проголосували за ветований Володимиром Зеленським законопроект.

ВР ухвалила закон про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи ВККС у цілому з пропозиціями президента.

Міністр юстиції запевнив, що Зеленський застосував право вето через окремі потреби у коригуванні тексту законопроекту. Проте, президент повністю підтримує ідею реформування та запуску ВККС.

«‎Президент повністю підтримує ідею реформування та запуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів, однак у зв’язку з окремими технічними недоліками та потребою коригування у тексті, який був прийнятий Верховною Радою, застосовано право вето»‎ — зазначив Міністр юстиції.

Відтепер ВККС може розпочати роботу, якщо до її складу призначено щонайменше 11 членів із 16, але щонайменше шість з них має бути з числа суддів чи суддів у відставці. Закон передбачає пріоритет міжнародних експертів у Раді суддів і міжнародних експертів. Тобто під час прийняття рішення конкурсною комісією перевагу отримає та трійка, в складі якої будуть щонайменше два міжнародних експерти.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також ми писали, що суди можуть не отримати повного фінансування у 2022 році.

Написать комментарий