Политикаwww.depo.ua29 мар.

У Зеленського заявили, хто керуватиме КСУ замість Тупицького

nk_hauz/-mwxqaw2wgtyghztp4l3.jpg

Після звільнення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати його заступник – Сергій Головатий

Про це заявив нардеп і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Закон про Конституційний Суд України чітко й однозначно регламентує питання, хто має керувати діяльністю КСУ. Якщо немає голови КСУ (в даному випадку його немає), то обов'язки голови виконує заступник голови КСУ. Сьогодні це – Сергій Головатий", –повідомив Веніславський.

Він зазначив, що з 27 березня в Конституційному Суді є дві вакансії на посаду судді, які мають бути призначені за квотою президента.

"Думаю, що найближчими днями буде оголошено конкурс на ці вакантні посади. І відповідно до результатів відкритого конкурсу, я прогнозую, що об'єктивно через місяці три буде оголошено результати, й будуть укази президента про призначення двох нових суддів КСУ", – вважає Веніславський.

Відсторонення Тупицького: у чому звинувачують голову КСУ

28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний Суд України заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

Нагадаємо, 27 березня очільник держави Володимир Зеленський скасував призначення судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького.