У Зеленського заявили, хто керуватиме КСУ замість Тупицького
Политикаwww.depo.ua29 марта 2021

У Зеленського заявили, хто керуватиме КСУ замість Тупицького

Після звільнення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати його заступник – Сергій Головатий

Про це заявив нардеп і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Закон про Конституційний Суд України чітко й однозначно регламентує питання, хто має керувати діяльністю КСУ. Якщо немає голови КСУ (в даному випадку його немає), то обов'язки голови виконує заступник голови КСУ. Сьогодні це – Сергій Головатий", –повідомив Веніславський.

Він зазначив, що з 27 березня в Конституційному Суді є дві вакансії на посаду судді, які мають бути призначені за квотою президента.

"Думаю, що найближчими днями буде оголошено конкурс на ці вакантні посади. І відповідно до результатів відкритого конкурсу, я прогнозую, що об'єктивно через місяці три буде оголошено результати, й будуть укази президента про призначення двох нових суддів КСУ", – вважає Веніславський.

Відсторонення Тупицького: у чому звинувачують голову КСУ

28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний Суд України заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

Нагадаємо, 27 березня очільник держави Володимир Зеленський скасував призначення судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Украинец
Турция для нас дорогая. Денег нет. Украинцы не поедут.
Весёлый Роджер
Ты опять мудак тут как для селюков брешишь! Что там Ильич говорил про Россию и что там о его мечте жить в Париже? А про Лужка не кизди тоже. Он под Калугой всё это время жил, пчёлами и кукурузой занимался. Ты сука везде обо всём только врЁшь, падла ты партЕйная. Большевик-бандеровец ты сраный, нищеброд завистливый!
Пацифист
Как тебе служится,с кем тебе дружится.
Елена
Да причём тут Ильич,он там в отличие от твоих хозяев жить не собирался, чуешь разницу?он собирался жить в России и использовал для этого все возможности.,а Лужков не прожил столько,бо луба дал прежде срока,не ожидал шо помрёт рано,и миллиарды не помогли, печально,,ха.
е
Это тебе нечего ответить... Сразу хамить начала.. Цифры что он привел все в открытом доступе, но ты их смотреть не будешь, т.к. тогда перемога на глобус не натягивается....
е
О как занервничала когда тебе твои же слова о контрабанде (фактически воровстве) в морду ткнули...
Весёлый Роджер
Всё верно, там просто забыли дописать "... защиты Свободы И БАНДЕРОВСКОГО слова".