Политикаwww.unian.uaSep 20

Україна чекає від Польщі необхідну документацію для початку проведення ексгумацій

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявляє, що Україна очікує від Польщі необхідну документацію для початку проведення пошуково-ексгумаційних робіт на території нашої країни. Як повідомив Бородянський на своїй сторінці у Facebook, він сьогодні прийняв посла Республіки Польща Бартоша Ціхоцьки. "Зі свого боку підтвердив заяву президента України про зняття обмежень на пошуково-ексгумаційні роботи. У зв'язку з чим отримав від посла лист-звернення польської сторони щодо надання відповідних дозволів та пообіцяв оперативно надати відповідь", - зазначив міністр. "Роз’яснив польській стороні процедури, які діють у сфері проведення пошукових робіт, та закликав польську сторону подати якнайшвидше документацію відповідно до існуючих процедур для того, щоб розпочати роботи", - написав Бородянський. Також, за його словами, він запевнив в повній підтримці всього процесу проведення робіт та висловив сподівання на тісну співпрацю з польськими Мінкультури та Інститутом національної пам'яті в питанні відновлення українських меморіальних місць на території Польщі. Україна встановила заборону на проведення польськими фахівцями ексгумаційних робіт у місцях загибелі поляків через бездіяльність польської влади у питані запобігання актам вандалізму на могилах та стосовно пам’ятників українцям у Польщі, а також через бездіяльність польської влади у питанні відновлення численних зруйнованих об’єктів. 22 лютого 2018 року на той час віце-прем'єр-міністр, представник України у спільній українсько-польській комісії з історичних питань Павло Розенко заявляв, що офіційний Київ просить Польщу відновити зруйновані українські пам'ятники в цій країні, наслідувавши приклад української сторони, яка розслідує будь-які акти вандалізму щодо польських пам'ятників в Україні та відновлює їх. Також Розенко зазначав, що відновлення співпраці України та Польщі у питанні спільних робіт з пошуку останків загиблих співвітчизників залежить від рішень Варшави, в тому числі в контексті зміни закону про Інститут національної пам'яті, яким передбачено заборону ідеології українських націоналістів. 31 серпня президент Володимир Зеленський заявив про готовність України зняти мораторій на ексгумаційні роботи з метою пошуку останків поляків, загиблих в часи Другої світової війни.

💬 Последние комментарии
ЗаконникЗаконник
Я не антисеміт. Можна сказати, що сам президент мені подобаєтся. Мені його пан не подобається. Олігарх.
е
Так,мвыходи меняй президента)) ты ж народ)))..типа джерело владыка)))
Законник
"Ой, чий то кінь стоїть, що сива гривонька? Сподобалась менв тая дівчинонька...
Законник
Ні. Мені геть нічого не подобається. І ти мені також не подобаєшся.
е
Ага, а сейчас всеминравятся ценыина все, тарифы, развал промышленности, образования, науки??? Так по твоему???
е
Тот же вопрос к тебе по Пороху, только там еще и уголовщина с подделкой документов и бегством по ним из страны...СБЕЖАЛ от своего народа и выполнения своих обязанностей, ведь так по твоему?))) и? Че ж такие как ты его не сместили? Он же сам себя сверг))))) это ведь ТВОЯ формулировка причины по которой был переворот))))
е
Мощный копипаст))) Порох по липовым документам СБЕЖАЛ из страны и это ФАКТ!!! порох такую же присягу принимал и??? Конституцию нарушил, на часть своего населения наплевал, , и? За что он ответил?