Україна, Грузія та Молдова говорять з ЄС в один голос - Кулеба
Политикаwww.ukrinform.ua7 дней назад

Україна, Грузія та Молдова говорять з ЄС в один голос - Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що Україна, Грузія та Молдова є найбільш амбітними східними партнерами Європейського Союзу.

Про це він сказав під час відеозустрічі очільників МЗС України, Грузії та Молдови у форматі «Тріо асоційованих партнерів ЄС», передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу українського Міністерства закордонних справ.

Учасники зустрічі, зокрема відзначили єдність трьох асоційованих з ЄС держав у баченні стратегічного майбутнього Східного партнерства і наявність багатьох сфер спільного інтересу у контексті інтеграції України, Грузії й Молдови з ЄС.

«Важливо, що три наших держави говорять з Європейським Союзом одним голосом, який набагато сильніший, ніж голос кожного поодинці. Східне партнерство має бути інструментом, який сприяє реалізації європейських прагнень наших держав, асоційованого тріо найбільш амбітних східних партнерів ЄС», — підкреслив Кулеба.

Міністри підтвердили налаштованість спільно працювати над розвитком ініціативи поглиблених діалогів у форматі «ЄС + асоційовані партнери» на основі принципу диференціації, зокрема у сферах імплементації поглиблених і всеохоплюючих зон вільної торгівлі та секторального зближення з ЄС.

Керівники МЗС погодилися, що інтеграція до внутрішнього ринку ЄС та перспектива поширення «чотирьох європейських свобод» для зацікавлених і підготовлених держав-партнерів мали б стати амбітними стратегічними цілями у рамках Східного партнерства

Міністри також спільно наголосили на важливості розвитку безпекового виміру співробітництва у рамках Східного партнерства, з огляду на наявні загрози й виклики для суверенітету і територіальної цілісності східних партнерів.

Як повідомлялося, Східне партнерство — ініціатива ЄС, яка продовжує східний напрям Європейської політики сусідства — була започаткована 2009 року. До неї увійшли Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан і Білорусь.

Рішення про проведення у 2021 році Шостого саміту ініціативи ЄС «Східне партнерство» було ухвалене за результатами відеоконференції лідерів Східного партнерства у червні 2020 року. Очікується, що на саміті буде узгоджений новий пакет очікуваних досягнень у рамках Східного партнерства на наступні роки.

1 комментарий

Написать комментарий
  • 3021
    7 дней назад
    И этот голос петушиный
    Ответить
💬 Последние комментарии
е
Из окопа пишешь борцун с агрессором? Или с полей? Или от станка? Нет? Религия не позволяет? Пиши на мове, не выучил?
ке
какие вы жалкие! нужно землю есть лишбы агрессору было плохо! а вы? ноете ноете ! Что не любите свою родину Украину? позорники на мове не говорите, хотя бы английский выучили бы! думали так просто европейский образ жизни получите! лентяи!
ке
слава Усраине
Где ваша щэнэвмэрла
Ага! Щэнявмэрлу как завоете, все собаки разбегаются. Но что то не слышно этого воя в последнее время.
кипчак
Кто хотел, знал это и раньше. Меня возмутило заявление Гордона, что в Москве лучше, чище и больше порядка чем В Нью-Йорке, Лондоне, Париже и т.д. Были названы, правда не все, города которые также держат марку не хуже Москвы. Вся украинская "патриотическая" братия годами забивала мозги народу об отсталости Рашки. Легко было лить грязь на Россию на волне всеобщего умопомештельства, теперь Дима чувствует своей пятой точкой, что дело в Украине швах и начинает резко менять риторику. У него уже и Путин мудрый и дороги прекрасные, армия великая. Более того украинцы едят российское сало и картошку, не говоря о газе. До чего мы такими темпами докатимся, если с каждым днем все меньше желающих прославлять революцию гидности и ее последствия?
е
Ага и только альтернативно одаренный индивидуум может продолжать утверждать, что крымчане будут ещё упрашивать Украину взять их обратно)))
Кот Матроскин
Зато мы гарно спиваем.