Україна й Ватикан підтвердили добрі двосторонні відносини
Политикаukurier.gov.ua26 марта 2021

Україна й Ватикан підтвердили добрі двосторонні відносини

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль отримав високу аудієнцію у Папи Римського

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відвідав Ватикан, де зустрівся з Папою Римським Франциском. Під час зустрічі обговорювали питання гуманітарної допомоги та розвиток двостороннього співробітництва, зокрема співпрацю з дитячою педіатричною лікарнею «Немовля Ісус» («Ospedale Pediatrico Bambino Gesu»).

Ця лікарня, яка є власністю Святого престолу, — один із найбільших і найсучасніших педіатричних науково-дослідницьких медичних закладів у Європі. Щорічно клініка забезпечує лікування понад 35 тисяч пацієнтів з усього світу та є визнаним лідером за кількістю операцій і трансплантацій будь-якого рівня складності.

Прем’єр-міністр подякував Папі Франциску за важливий внесок у забезпечення стабільності в європейському регіоні, а також за зусилля Святого престолу щодо припинення війни та повернення миру в Україну. «Ваша місія як захисника справедливості є вкрай важливою у доленосний для України період. Вірю, що ваш моральний та духовний авторитет зможе відіграти вагому роль та допоможе повернути мир в Україну», — зазначив Денис Шмигаль.

Глава уряду також подякував Його Святості за гуманітарну ініціативу «Папа для України» на суму 16 мільйонів євро, в межах якої понад 900 тисяч українців отримали гуманітарну допомогу.

Під час аудієнції сторони обговорили ситуацію у світі із пандемією COVID-19, зокрема відзначили важливість вакцинації у протидії поширенню хвороби, а також співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та дитячою педіатричною лікарнею «Немовля Ісус». «Для нас вкрай важливо, аби діти з України також мали можливість лікуватись у найкращих і найсучасніших медичних закладах світу, яким, без сумніву, є клініка «Немовля Ісус». Хочу запевнити, що уряд докладає всіх зусиль, щоб усунути бюрократичні перепони та якнайшвидше налагодити співробітництво з лікарнею», — цитує департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів слова Дениса Шмигаля.

На завершення Прем’єр-міністр передав Його Святості Папі Франциску запрошення Президента України Володимира Зеленського здійснити візит до України з нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності.

Розмова очільника уряду України з Папою Франциском тривала близько пів години. Вона завершилася представленням делегації та обміном подарунками.

Святіший отець подарував Прем’єр-міністру бронзову композицію «Наповнімо руки іншими руками», що слугує символічним посиланням на цінності братерства й солідарності, і спеціальні видання своїх енциклік та інших документів, зокрема цьогорічне послання на Всесвітній день миру й документ про загальнолюдське братерство.

Денис Шмигаль подарував Папі Франциску факсимільне видання Віденського Октоїха та репродукцію скульптури «Гірка пам’ять дитинства», встановленої в Національному музеї Голодомору-геноциду в Києві, разом із книжкою Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні».

Після аудієнції Денис Шмигаль зустрівся з державним секретарем Святого престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, секретар у справах відносин з державами.

Папа Франциск — вихованець українського священника Степана Чміля, якого поховано у базиліці святої Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня, доки ще всі хлопці спали, прислуговував Степанові Чмілю під час служби Божої. Отже, Святіший отець дуже добре знає і про українську Церкву, літургію та обряд, і про українську духовність.

Українські священники згадують, що Хорхе Маріо Бергольо (до обрання Папою) найбільше дбав про вбогих, відвідував людей у найбідніших кварталах. Він особа душпастирського складу, надзвичайно глибокий інтелектуал. Українські священники пригадують, що його проповіді зазвичай були вельми короткими, часом навіть складалися із п’яти-шести речень, але в них він так багато міг умістити, що після того його короткого слова завжди тривала мовчанка на майже п’ять-сім хвилин, щоб над цим словом можна було глибоко замислитися.

Папа Франциск ще як архиєпископ Буенос-Айреса був ординарієм для східних католиків, зокрема тих, які не мали своєї єпархії. Кардинал Берґольо завжди опікувався українською Церквою в Аргентині.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
укрАина никогда не будет богатой и счастливой. Это квазигосударственное образование создавалось как русофобская площадка на границе с Россией. Хохол должен быть бедным и винить в своих бедах клятых москалей. Это единственная задача укрАины. Если хохлопотамы вдруг станут богатыми и счастливыми (что в принципе без России невозможно), то пропадет и сам смысл существования этой недостраны. Америка с нами, и она такого никогда не допустит. Пиндосы меньше всего заинтересованы в этом. Им нужны тупые, нищие, злобные орки, которыми хохлоту в настоящее время и являются.
Елена
Не всё оно сразу,шоб перэмога,не боись, дойдем когда надо, Америка с нами.,я не за войну говорю,а за богатую и счастливую Украину.
Елена
Не в Крыму, тебе туда дорога заказана,а на южном берегу Северного Ледовитого океана ты будешь отдыхать,а медаль тебе дадут,медаль Иуды,ха.ты её давно заслужил.
Игбун Хохлов
Полегчало? Неужели сразу было непонятно, что из себя представляет это жиденок?
Отож
Достаточно Ермаку дать,как той обезьяне,гранату.
Одесст
Родную мать продадут. Как все знакомо.
999
Везет нам с главнокомандующими! Два бухгалтера - ефрейтор Ющенко с министром обороны рядовым Ехануровым. Теперь - допризывник,прятавшийся от повесток из военкомата,Зеленский.