Политикаwww.unian.uaSep 23

Україна не змінюватиме закон про освіту, але говоритиме з Угорщиною про його імплементацію - Кулеба

nk_hauz/-mhulskmsgonkznxllcm.jpg

Міністр заявив, що Україна та Угорщина малими кроками рухаються до пошуку взаємоприйнятних рішень.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що Україна не змінюватиме закон про освіту, але говоритиме з Угорщиною про його імплементацію.

Про це йдеться у відеозверненні Кулеби з Ужгорода, оприлюдненому у Facebook.

"Я вже неодноразово наголошував, що закон України про середню освіту в частині навчання для національних меншин ми змінювати не будемо. Ми вже виконали всі рекомендації Венеціанської комісії, але ми маємо говорити з партнерами про те, як ми будемо імплементувати законодавство, яким чином будемо усувати ті негативні, скажу дипломатично, явища, які виникли з угорського боку у 2017 році після ухвалення цього закону", - заявив Кулеба.

Глава МЗС повідомив, що сьогодні зустрінеться з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

"Ми підтримуємо з ним постійний контакт, тому що ті рани, які були завдані українсько-угорським стосункам за останні роки, їх потрібно дуже повільно лікувати, підходити до цього дуже обережно. Тому ми з ним постійно говоримо, зустрічаємося і маленькими-маленькими кроками рухаємося вперед до пошуку рішень, які будуть взаємоприйнятні і для України, і для Угорщини", - сказав Кулеба.

Погіршення відносин України та Угорщини: що сталося

Відносини України та Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту.

Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати положення мовної статті закону "Про освіту".

16 січня Верховна Рада ухвалила закон про повну загальну середню освіту.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що законом передбачено три моделі вивчення української мови у школах. У МОН запевнили, що мовні положення нового закону були написані за результатами численних консультацій з представниками нацменшин та за результатами рекомендацій Венеціанської комісії. Зокрема, друга модель передбачена для шкіл з навчанням мовою нацменшин, мови яких належать до мов ЄС. Залежно від мовної групи та мовного середовища проживання, використання цієї моделі може бути різне, але основи такі: материнською мовою, поряд з вивченням державної, вони навчатимуться у початковий школі; у 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу має викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки у не менше 40% предметів, які вивчаються державною мовою. Разом з тим зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою.

Водночас Сійярто запропонував не збільшувати кількість предметів викладання українською мовою для нацменшин, що передбачено новим законом про середню освіту.

💬 Последние комментарии
Антиелена
А ты, пидарша вылизываешь анус амеровским уродам, всячески молишься на них, хотя они ни хера хорошего не сделали твоей же стране. Не ошибусь, если скажу, что у тебя трусы звездно-полосатого цвета. Ты боготворишь эту тряпку )))
ТАмара
Расстрел ЗЕДУРКУ и ПЕТРУЧЧО. Предлагаем восстановить смертную казнь за вредительство народу и государству.
писатель сказал
оказавшись на брайтон ты уже русский. вопрос симетизма намного шире . намного!
Доброзычлывый Украинець.
Да он с Лешей Гончаренко будет в петушиной сидеть вместе. И коболева с Турчиновым и авковым туда вставим. А соседями Куля в лоб, петя, гройсман, богатырева и сын БАЙДЕНА и ПЕЛОСИ.
ЛГБТ - выбор гейропы.
Она уже страна третьего мира. Предалагаю свозить тужа всех негров и трансгендеров. Пусть будет радужный континент. И всех афганцев туда.
а чего решили
шо вова никуда не носит?
Елена
Роджеру такого не надо,он здесь бережет российских олигархов,жопу им вылизывает,а свою рвёт на немецкий крест, говоря какие он благодетели, строят дороги и мосты(втридорога),они развивают страну,ух как развили,нефте и газопроводы тянуть из России, Сталин от заграницы между прочим не сильно зависил,а Роджер все о турпоездках говрит,мечта идиота, козёл он ,гнусный.
Авторские статьи