Политикаwww.ukrinform.uaSep 26

Україна рішуче налаштована продовжити співпрацю з НАТО для вступу в Альянс — Божок

Членство в НАТО залишається головною і незмінною метою України, тому будь-які спекуляції стосовно готовності нашої країни продовжувати докладати зусиль для цього слід припинити.

Про це заявив 26 вересня у виступі на міжнародній конференції "Гібридні загрози: зрозуміти, адаптуватись, реагувати" заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок, повідомляє кореспондент Укрінформу. "Ми чітко заявили, що наша мета - отримання членство в НАТО. Тактика може варіюватися, але мета залишається незмінною, і я хотів би сьогодні тут ще раз це підтвердити, щоб уникнути будь-яких спекуляцій щодо нашої рішучості продовжувати практичну співпрацю та інтеграцію для досягнення нашої кінцевої мети - членства в НАТО", - сказав Божок.

У цьому контексті він нагадав, що 24 вересня Президент України Володимир Зеленський на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку провів двосторонню зустріч із генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом та обговорив подальшу активну співпрацю з НАТО.

"Вони звірили плани на найближче майбутнє, одним з елементів цього плану є візит в Україну високих представників Північноатлантичної ради НАТО наприкінці жовтня. Ми будемо з радістю вітати їх у Києві та Одесі... Символічним буде те, що ми будемо вести розмову з нашими партнерами в Одесі на узбережжі Чорного моря, яке Росія зараз використовує як ще одну платформу для дестабілізації регіону і навіть більше - цілого світу. Я думаю, що нам разом з партнерами по НАТО вдасться напрацювати інструментарій, як консолідувати зусилля для протидії загрозам військового, політичного та економічного характеру, які виникають з боку Російської Федерації", - зазначив заступник міністра.