Политикаucap.io24 авг.

Україна стала останньою з 15 радянських республік, які проголосили незалежність — AP

nk_hauz/vUr6Eq77R.jpeg

Україна, друга за величиною республіка Радянського Союзу, у суботу, 24 серпня 1991 року, стала останньою з 15 радянських республік, які проголосили незалежність. Це рішення набуде чинності в грудні, якщо Декларація незалежності України буде ратифікована на референдумі.

Про це повідомляло видання Associated Press тридцять років тому.

Затверджена українським парламентом Декларація незалежності стала серйозним кроком у розпаді СРСР. Там повідомляється, що Україна є промисловим та сільськогосподарським центром Радянського Союзу.

Декларація незалежності України набуде чинності, якщо вона буде ратифікована на референдумі, що був призначений на 1 грудня 1991 року.

Варто зазначити, що тоді у всеукраїнському референдумі взяли участь 84% населення України.

Понад 90% українців, що голосували на референдумі, на питання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» відповіли ствердно, 7,6% висловились проти незалежності, а близько 2% голосів визнали недійсними.

Українське рішення та зростання авторитету республік після невдалого перевороту в серпні 1991 року, коли самопроголошений Державний комітет з надзвичайного стану (ДКНС) намагався усунути від влади президента СРСР Михайла Горбачова, можуть змусити останнього прийняти вимоги про перетворення Союзу на об’єднання незалежних країн, подібного до Європейської спільноти, вважав колишній помічник у Кремлі Сергій Григор’єв.

💬 Последние комментарии