Україна в ОБСЄ озвучила свою позицію щодо війни у Нагірному Карабасі
Политикаua.news30 сентября 2020

Україна в ОБСЄ озвучила свою позицію щодо війни у Нагірному Карабасі

Україна вважає, що врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі може відбутися лише мирно та на основі поваги до суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану в межах його міжнародно визнаних кордонів.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на спецзасіданні Постійної ради ОБСЄ, присвяченому ескалації в Нагірному Карабасі, повідомляє Укрінформ. «Україна підтверджує свою підтримку стійкому врегулюванню нагірно-карабаського конфлікту на основі повної поваги до суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в межах її міжнародно визнаних кордонів», – вказав дипломат.

Також Цимбалюк вказав, що нинішня ескалація є черговим доказом того, що як затяжні, так і гарячі конфлікти залишаються основним фактором нестабільності та загрозі безпеці в регіоні ОБСЄ, які можуть призвести в будь-який момент до відновлення бойових дій та великих людських втрат.

Тим часом, бої в ніч з 29 на 30 вересня між Вірменією і Азербайджаном через Нагірний Карабах значно посилились. На даний час бойові дії ведуться по всьому фронту.

Раніше президент Туреччини заявив, що Вірменія повинна вивести свої війська з Нагірного Карабаху.

Вірменія обговорює можливість підписання військово-політичного союзу з самопроголошеною республікою Нагірний Карабах. До цього прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян допустив можливість визнання Єреваном незалежності Нагірного Карабаху.

В районі міста Варденіс на сході Вірменії підбили цивільний рейсовий автобус. Вірменська сторона звинуватила в цьому Азербайджан.

Написать комментарий