Политикаwww.ukrinform.ua14 янв.

Україна вже зробила запит на членство, НАТО допомагає їй з реформами – Столтенберг

nk_hauz/G0w2gT17R.jpeg

Україна вже зробила запит про членство в НАТО, і союзники по Альянсу допомагають їй у здійсненні реформ та у приведенні Збройних Сил до стандартів НАТО, але відкритим залишається питання, коли саме Україна буде готовою приєднатися до Альянсу.

Як повідомляє Укрінформ, про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у інтерв'ю для італійського видання la Repubblica.

Саме так він відповів на запитання журналіста видання, якою буде відповідь НАТО, якщо Україна подаватиме заявку на вступ до Альянсу – «так» чи «ні»?

«Україна вже запросила членство у НАТО, і союзники по НАТО вирішили, що ми готові сідати та працювати з Україною над цим. Ми підтримуємо Україну у реформах, у модернізації Збройних Сил, щоб вони відповідали стандартам НАТО. Ми чітко зазначили, що двері НАТО залишаються відкритими, це заявлялося на багатьох самітах та зустрічах НАТО. На саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році ми прийняли рішення, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, але нічого не було сказано – коли», - нагадав Столтенберг.

Він зауважив, що дискусія, яка відбулася під час засідання Ради НАТО-Росія 12 січня, була важкою.

«Вони (росіяни) не були здатні, не мали повноважень відповісти на наші пропозиції. Ці дискусії були важкими. Ми витратили чотири години, обговорили широке коло питань. Вони виклали свої занепокоєння у сфері безпеки, ми - свої. Ми бачили, що не маємо спільних підходів до позицій, які обговорювали, але це була відкрита та відверта розмова, важка розмова, але саме тому ця зустріч була настільки важливою», - сказав генеральний секретар Альянсу.

Він зауважив, що настав критично важливий момент для європейської безпеки, і саме тому важливо, щоб усі 30 країн НАТО сіли за стіл переговорів з Росією, вперше за більш ніж два роки.

Як повідомлялося, протягом поточного тижня відбулися чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована внаслідок концентрації російських військ уздовж українських кордонів та на її тимчасово окупованих територіях.

12 січня у Брюсселі з ініціативи генерального секретаря НАТО після тривалої перерви відбулося засідання Ради НАТО-Росія. Під час цієї зустрічі союзники по НАТО висловили тверде та об’єднане несприйняття ультиматуму від Росії, яка вимагає обмежень на подальше розширення Альянсу та виведення його збройних сил із країн на східному фланзі НАТО.

💬 Последние комментарии
космичнайа дэрЖаба фсьо!
Eсли даже "сам!" Илон Маск не покупает в/на Украине ракеты "3енит", то таки значит УЖЕ ВМЕРЛА ... Слава КлоВунам! А ещё вчера космические челноки "3енит" - ЭТО были самые современные (относительно годов разработки) и самые качественно изготовленные, на базе цехов производящих для военной приёмки "Сатаны" и "Воеводы". Первые "космические туристы" должны были старовать именно из богатой и продвинутой Украины, по влажным мечтам украинских фантастов И.Можейко(К.Булычёва) и Г.Мартынова, именно из Космопорта с широты Крыма уже в конце 90х ... Но что то пошло не так. п.с. Координаты Крыма, Широта, 45°24′ с. ш. Координаты Байконура, Широта, 45°61′ с. ш. плюс станция дальней космической связи и телеметрии в Евпатории...
Кремлёвский КВН.ua
Путинский Суд не смог избрать меру пресечения президенту Петру Порошенко... Обвиняемый заснул на суде и не может понять что от него хотят "Люби Друзи"
гость
Недолуга недокохана...
гой
Евреи - живут в Израиле. А в Украине - жиды.
Елена
Петро Лексеевич не еврей.
Елена
Тебе и программы такой не надо,ты сам ещё тот бредо генератор.
Весёлый Роджер
Шановний "е". Есть такая программа для компа, называется "Бредо генератор". Ксати, пишет порой так грамотно и так похоже, что сразу и не поймешь, что это полный БРЕД! Так вот, Шмули вона ни треба - тому що мозги пердуна шизика этим генератором и являются!