Українська делегація в ТКГ оприлюднила статистику перемир’я
Политикаday.kyiv.ua21 марта 2021

Українська делегація в ТКГ оприлюднила статистику перемир’я

Досягнуті 22.07.20 домовленості щодо всеосяжного припинення вогню забезпечили протягом шести місяців фундаментальне зниження напруженості на лінії фронту і розглядалися Україною як передумова для досягнення безстрокового і стабільного перемир’я.

Про це повідомляється на facebook сторінці української делегації для участі у Тристоронній контактній групі.

Загалом з 27.07.2020 по 10.03.2021 кількість ПРПВ за даними ОКП ОС склала 890 випадків. Для порівняння за аналогічний період 2019-2020 року кількість порушень склала 2498 випадків, що у 2,8 разів вище показників поточного року.

До 27 липня 2020 року УС СЦКК фіксувалось до 50 випадків грубих порушень на тиждень. Це випадки застосування забороненого Мінськими домовленостями озброєння та снайперського вогню.

Після введення в дію режиму всеосяжного безстрокового перемир’я кількість грубих порушень РПВ зменшилась майже у 10 разів.

Це – безпрецедентний успіх, в який мало хто вірив на його початку.

Дотримання режиму припинення вогню дозволило зберегти десятки життів наших військовослужбовців і мирних жителів і показало, що синхронізація політичної волі всіх сторін переговорного процесу – запорука його успішного просування.

Разом з тим, починаючи з кінця жовтня минулого року відзначається тенденція до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню і зростання людських жертв.

Написать комментарий