Политикаua.newsSep 13

Український дипломат назвав головні проблеми перетину кордонів ЄС

nk_hauz/aXKXZbSng.jpeg

Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що переговори з ЄС щодо перетину кордону українцями довелося розпочинати «з нуля», як це було 5-6 років тому. За його словами, це пов’язано з тим, що у розпал пандемії коронавірусу країни ЄС закрили для нас в’їзд.

За інформацією Дешиці, однією з проблем перетину кордону між країнами являється нестача пунктів пропуску. «… зараз ми серйозно відстаємо навіть від того часу, коли Польща лише прагнула до ЄС, і на кордоні між Польщею і Німеччиною було 48 пунктів пропуску. А на нашому українсько-польському кордоні лише 8 прикордонних пунктів», – приводить слова посла РБК-Україна.

Другою проблемою процедури пропуску є черги на чинних пунктах, що провокує погану якість обслуговування, вважає Дешиця, – тому треба максимально цифровувати процес перетину кордону для його прискорення, бо наразі прикордонники змушені перевіряти й документи, й наявність віз, й проводити огляд.

Минулого тижня ми писали, що Рада ЄС продовжила до 15 березня 2022 року обмежувальні заходи проти 177 росіян і 48 російських компаній через порушення суверенітету України.