Українці Канади звернулись до Голови Верховної Ради
Политикаukrpohliad.org17 июля 2020

Українці Канади звернулись до Голови Верховної Ради

Крайові Управи Ліґи Українців Канади (ЛУК) та Ліґи Українок Канади (ЛУ-окК) звертаються до Вас з проханням передати очільникам Української Держави вислів нашого занепокоєння черговим нападом на українську мову і наш протест проти нього.

Скарги до Конституційного Cуду щодо неконституційності закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятого в 2019, а також внесення на розгляд Верховної Ради пропонованого законопроекту №2362 – це кроки, метою яких є продовження викладання російською мовою у навчальних закладах.

Крайові Управи ЛУК і ЛУ-окК вважають такі кроки не тільки нападами на українську мову, але й діями, які повертають Україну в колоніальний стан залежності від «старшого брата».

Президент і Верховна Рада, в тому числі кожен депутат, мають зобов’язання захищати українську мову як єдину державну.

Мотивація внескодавців як до Конституційного Cуду, так і до Верховної Ради добре відома, тому нам треба спільно стати пліч-о-пліч з українським суспільством в Україні та діаспорі, щоб не дозволити знову продати Україну.

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набув чинності 16 липня 2019 року.

Як може свідома українська людина, депутат Верховної Ради України, обраний українським народом, який присягав служити Україні, внести таку скаргу до Конституційного Суду або пропонувати закони, які протистоять наступним постулатам:

 • Єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.
 • Статус української мови як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації.
 • Державний статус української мови є невіддільним елементом конституційного ладу України як  унітарної держави.
 • Статус української мови як єдиної державної мови в Україні визначається виключно Конституцією України.
 • Українська мова є мовою міжетнічного спілкування в Україні.
 • Кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою.
 • Держава забезпечує кожному громадянинові України можливості для опанування державної мови через систему закладів дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, а також через підтримку неформальної та формальної освіти, спрямованої на вивчення державної мови.
 • Держава організовує безкоштовні курси української мови для дорослих та забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої змоги.
 • Згідно з законом, українська домінуватиме в публічному просторі. Захист мов нацменшин має бути врегульований окремим законом.

Згідно з діючим законодавством, вже з вересня цього року 80% предметів у навчальних закладах повинні викладатися українською мовою. Втім, законопроект №2362 пропонує скасувати цю норму, тим самим дати зелене світло русифікації української освіти, а відтак, і суспільства.

Мова – це державотворча основа, основа безпеки української нації. Крайові Управи ЛУК і ЛУ-окК наголошують на важливості утвердження української як єдиної державної мови та зміцнення її позицій, а також підтримує вивчення української мови в діаспорі.

7 комментариев

Написать комментарий
 • Юрий
  17 июля 2020
  А эти майдауны с Канады не знают что в их стране 2 государственных языков? И ни один из них не украинский
  Ответить
  • Гость
   17 июля 2020
   Юрий
   Большие патриоты Украины живущие всю жизнь в Канаде будут указывать нам что делать! Вы что живете здесь вы граждане Украины? Она и так уже вся продана!
   Ответить
 • Мирон
  17 июля 2020
  ЖИДИ ПРИ ВЛАДІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗНИШУВАТИ УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ. Цур! Пек тому, xто голосує за жидівсько-російську злу чуму! Зістанусь вочевидь рабом довіку! Нехай не будемо нікому холуями ми без ліку! Чи вже не українці ми з чужими паспортами в "піку" і Україна обиратиме президентами уродів і всю жидівську кліку?!
  Ответить
  • Весёлый Роджер
   17 июля 2020
   Мирон
   «Как у нашего Мирона На носу сидит ворона. А на дереве ерши Строят гнёзда из лапши. Сел баран на пароход И поехал в огород. В огороде-то на грядке Вырастают шоколадки. Как у наших у ворот Чудо-дерево растёт. …» И xoxoл, какой уж год до Эуропы всё идёт, Всё идёт и всё мечтает, що вин там запанувает!
   Ответить
   • Елена
    17 июля 2020
    Весёлый Роджер
    Такой же ксенофоб тот Мирон,как и ты козлоослик,и тупой такой же как ты,два сапога пара,не кирзовых,ха.только по разные стороны барикад,а так близнецы.ха.
    Ответить
   • гость
    18 июля 2020
    Весёлый Роджер
    Мироны и Елены именно так представляют свое членство в" Эуропии".Придем мол в Эвропу и окажемся у нее на содержании.
    Ответить
  • гость
   17 июля 2020
   Мирон
   мЫрон - пІдорас....
   Ответить
💬 Последние комментарии
е
а американских моряков так регулярно тут упоминает так это наверное воспоминания о том КАК Америка ей лично помогла)) других причин тому не вижу
Не еврей
В Росси евреи дружно выступили против внесения в паспорт и при рождении ребёнка национальность. Они же при Эльцине напечатали бланки паспортов без графы национальность. А Путин хотел записать всех россиянами вместо русский ,но восстали люди русские которых в России более 110млн. при общей численности населения. 142млн. пока взял паузу. Кроме вышеперечисленных евреев продолжает хуцповать жидовин Соловьёв который втирает русским в мозги что русских в России нет,а евреи живут на этой территории с третьего века. В Европе в каждой стране по разному. В Греции евреев нет, там у меня внук родился от греческого миллионера и ему сразу после рождения выдали паспорт что он грек.
Гость
Ребята - смело затерайте петрухин бред.Вам будет БОЛЬШОЙ ПЛЮС к карме. А тяжкий грех - это гадить назло всем добрым людям.
Гость
Не гадь старая петрушка.
гость
Ещё раз для не знающих законодательство - у слова "национальность" два смысла: европейский и постсоветский. Европ.- "гражданство" буквально, постСССР - "этнос" отца или матери и соотв.этнос ребёнка, впервые получающий в СССР паспорт. И потому можно называться "русским" по отцу, но для европейских придурков, понимающих всё буквально - такого специального "русского гражданства державы Руси" уже давно нигде нет. А есть гражданство конкретной страны проживания конкретной нации. В общем, Ищенко ещё раз расписался, что историю образования "буржуазных наций" в Европе и стадии формирования "социалистических национальностей" в СССР он не знает. Путается сам в терминах и путает остальных.
мы с Тамарой ходим парой
каки стервецы - ответили не сразу.
было наше стало ваше
бомжи с мусорок все устремятся в ЕС