Политикаiviche.com29 нояб.

Українці назвали ціну свого виборчого голосу

nk_hauz/DwFLOUtnR.jpeg

Про спроби підкупу частіше заявляють селяни та жителі Західної України

Більше 11% українців стикались зі спробами підкупу на виборах. Такі дані дослідження громадської думки наводить Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

За результатами соцопитування, дещо частіше про такі спроби заявили виборці з неповною середньою освітою (14%). Про спроби підкупу дещо частіше заявляли також мешканці, які проживають у сільській місцевості, та жителі Західної України.

Водночас більшість респондентів – 54%, заявили, що будь-яка пропозиція грошей буде неприйнятною при мотивуванні виборців продати свій голос. Однак ті респонденти, які вважають сам продаж голосу реалістичним, називають порівняно невеликі суми, які можуть мотивувати людей продати свій голос. 12% респондентів назвали суму, яка менша за 500 грн, ще 6% – від 500 до 1 000 гривень. Лише 3,4% респондентів сказали про суми від 1 000 до 2 000 грн, а 1,3% – про суми від 2 000 до 5 000 гривень. Ще 3,5% зазначили, що така сума має становити понад 5 000 гривень.

Разом з тим 64,5% респондентів заявили, що не готові продати свій голос за жодних обставин.

Серед тих респондентів, які все-таки потенційно готові продати свій голос, найпопулярнішою опцією є варіант «проголосувати за того кандидата/партію, які і так подобаються, але водночас і отримати за це гроші» – 25%. Ще 18% кажуть, що це все залежить від конкретних обставин,  а 13% – коли будуть впевнені, що це не призведе до проблем чи негативних наслідків для них особисто, а 8,5% погодяться у разі, коли у них попросять про це люди, яким вони довіряють, а 6,3% – коли їм запропонують справедливий розмір винагороди.

Стосовно потенційної готовності продати свій голос, то на Заході таких респондентів найменше – 70% респондентів заявили, що в жодному разі не готові продати свій голос. Тим часом на Півдні таких лише 60%. Простежуються також і вікові закономірності. Загалом молодші виборці частіше виявляли готовність продати свій голос. Лише 50% виборців до 30 років сказали, що в жодному  разі не готові продати свій голос. Серед старших респондентів таких 60–70%. Значна частка молодих виборців – 37,3%, вважають, що готові продати свій голос, коли їм і так подобається кандидат чи партія. Серед молоді значно частіше зустрічається і будь-яка інша мотивація для виправдання продажу голосу.

Опитування проводилося з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року. Методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів було опитано 2 003 респондента в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих АР Крим та окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування, 25,2%, або кожен четвертий не зміг вибрати найкращого прем’єр-міністра.

💬 Последние комментарии
Антиелена
Слышь, звезда на букву "П"! Таких укрогандонов-пропагандонов (или укрогордонов - как тебе больше нравиться?) как ты, Ленка-сралка-давалка, надо не попрекать, а гнать подсрачниками до амэрики в резервацию, а здесь чище будет. Продавай почку и пи@дуй к своим. Бля, ни одного грамотного и аргументированного ответа за все время!!! Ни одного, Карл!!!
Елена
Тридцать два человека имет доход в Казахстане больше чем у больше чем у половины населения страны в Казахстане,слова Токаева,шо скажешь по этому поводу?не чую? Это ведь хорошо ,да? жду ответа?
Антиелена
А в моем поисковике далеко не первая! Ты список стран смотри!!!...
Антиелена
Ну правильно, про своих! Ибо древний укр, бандеровец и Ленка-сралка-давалка - одно и тоже!
УЖЕ 30 ПЕТ НАПАДАЮТ!
Не 8 лет, а 30 лет прибалты заявляют о скором нападении России. А Россия добрая - всю эту клевету терпит! По судам затаскать нужно всех этих брехунов!!!
Игбун Хохлов
Да. Польша тоже входит в страны приболтике.
ALWAS
И так уже 8 лет.....