В «ЄС» вимагають з’ясувати, хто несе відповідальність за вивезення масок з України
Политикаglavcom.ua22 марта 2020

В «ЄС» вимагають з’ясувати, хто несе відповідальність за вивезення масок з України

Вивезення респіраторних масок є порушенням законодавства – Ар’єв

Ситуація з відсутністю засобів індивідуального захисту від коронавірусу в Україні критична. Протягом останнього тижня неможливо купити маски і антисептики в аптеках, тому що їх немає в наявності. В інтернеті вартість засобів індивідуального захисту підвищилася у 5-10 разів, і звичайний респіратор замість 40 гривень коштує близько 200. В цій ситуації влада проявляє повну бездіяльність. Про це у відеозверненні розповів народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

Обіцянки Зеленського про те, що в аптеках ось-ось з’явиться все необхідне, вже тиждень залишаються обіцянками. Мало того, вчора в соціальних мережах з’явився сюжет одного з іспанських телеканалів про те, як Іспанія завозить з-за кордону маски та респіратори для своїх громадян. У цьому сюжеті чітко видно, що вантаж – це респіраторні маски українського виробництва BUK. Довезти товар до Іспанії – не більше тижня, отже це відбувається в той час, коли діє офіційна заборона на експорт засобів індивідуального захисту, а українські медпрацівники в більшості лікарень не мають достатньої кількості масок. Не кажучи вже про спец костюми.

Ми звертаємося до Служби безпеки України, Державної прикордонної служби і Кабінету міністрів з вимогою надати роз’яснення: яким чином в Іспанії опинилися українські засоби індивідуального захисту, а також оприлюднити всі документи, які стосуються цього вантажу.

Очевидно, що в будь якому випадку вивезення респіраторних масок є порушенням законодавства. І правоохоронці, і влада мають дати відповідь суспільству – хто нестиме відповідальність, фактично за контрабанду або за пряме порушення законодавчої заборони на вивезення масок.

Протягом останнього тижня в мережі неодноразово були опубліковані фото і відео, які підтверджують факти вивезення масок, респіраторів і дезінфекторів за кордон. Але тут правоохоронні органи чомусь сліпі і глухи, вони не реагують на ці кричущі випадки очевидної корупції та й просто безвідповідальної байдужості до власних громадян. Все це виглядає як примітивна спроба нажитися на пандемії, яка тримає в страху весь світ. Але комусь біда, а комусь прибутки.

«Європейська Солідарність» переконана, що безпека українців понад усе. Ми вимагаємо від влади негайно забезпечити українців засобами індивідуального захисту і розібратися з мародерами, навіть якщо вони з самої влади, які в критичний для країни час вивозять з України стратегічні товари.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо захистись і перемогти цю загрозу! Тому єднаймось і все буде добре!

І ще раз хочу всіх закликати: такі випробування мають зробити нас добрішими. Самоорганізовуйтесь, допомагайте тим, кому зараз найважче пережити обмежувальні заходи чи перебуває в групі особливого ризику.

Дбайте про себе – дотримуйтеся правил гігієни. И головне – без паніки: зараз потрібне гаряче серце, але холодний розум. Нам ще державу після всього відбудовувати. Тримаймося!

1 комментарий

Написать комментарий
  • гога
    22 марта 2020
    порохоботы возбудились)))
    Ответить
💬 Последние комментарии
Кот Матроскин
Бандера придёт, порядок наведёт!
гость
Супер!
С Украины
Что бы ни говорили Зе и политики, олигофрены и воры, какие бы они законы ни принимали - это не является точкой зрения украинского народа! Народ на 90% ушел в ОТКАЗКУ и живет своей жизнью и своей головой. Это 2 разные реальности, власть и народ.
гость
Майданот - майданутый идиот - и, главное, что называет себя персонажем из русского мультика. Тут точно и с мозгами все не в порядке.
е
а по сути ответить есть что? ты ж все время об алкоголе тут вещаешь, а не я...
е
кстати об ответах.. ты тоже игнорируешь вопросы и не отвечаешь.. раз такая правильная, то повторю некоторые изо них, которые ты упорно игнорируешь: 1. В нашей стране Конституция соблюдается? все ее статьи? если нет, то почему? 2. Если человек с Донбасса всю жизнь платил налоги в бюджет Украины, то почему сейчас ему отказывают в выплате пенсии? 3. Если заробитчанин с Западной Украины ни копейки в бюджет за всю жизнь не заплатил за что ему платится пенсии и пособия? 3. Если заробитчане не платят в бюджет, то кто оплачивает работу врачей, учителей и социальных работников на Западной Украине? это всего лишь некоторые вопросы которые ты упорно игнорируешь.. Ответь теперь..
бандерос
Не в ту очередь стали